Składy kadr Słowenii na sezon 2024/2025

przez Szymon Kołtun

Słoweński Związek Narciarski zaprezentował składy kadr na najbliższą kampanię. W głównej grupie męskiej znalazło się miejsce dla 6 skoczków, podczas gdy w żeńskiej widnieje 7 nazwisk. Ponadto, do męskiej kadry B powołano 8 zawodników.

Robert Hrgota, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: ZMIANA WARTY W SŁOWEŃSKIEJ KADRZE KOBIET. JURIJ TEPEŠ NOWYM TRENEREM!

Mężczyźni

Kadra A

Szkoleniowcem głównej kadry pozostaje Robert Hrgota, który pod swoimi skrzydłami będzie miał 6 skoczków. Bedą to: Anže Lanišek, Timi Zajc, Žiga Jelar, Domen Prevc, Lovro Kos i Žak Mogel. Najlepszym ze Słoweńców minionej zimy był sklasyfikowany na 5. pozycji w Pucharze Świata Peter Prevc, lecz 31-latek z końcem sezonu, odwiesił narty na kołek.

Anze Lanisek, fot. Małgorzata Mikulska
Kadra B

W tej grupie doszło do bardzo ważnej zmiany na stanowisku trenerskim, gdyż Igora Medveda zastąpi znany Goran Janus, który prowadził główną kadrę w latach 2011-2018. Do kadry B dokooptowano 8 zawodników w przedziale roczników 1998-2004. Znajdą się w niej zatem: Maksim Bartolj, Rok Oblak, Matija Vidic, Patrik Vitez, Jernej Presečnik, Jan Bombek, Mark Hafnar oraz Rok Masle.

Kobiety

Kadra A

Nowy sternik kobiecej kadry Słowenii, Jurij Tepeš będzie odpowiedzialny za szkolenie 7 zawodniczek. Najstarszą z nich będzie niespełna 26-letnia Ema Klinec, zaś najmłodszą urodzona w 2008 roku Mistrzyni Świata Juniorek, Tina Erzar. Jeśli chodzi o tę drugą, to część przygotowań wciąż będzie realizować z kadrą młodzieżową. Poza tym w najwyższej kadrze kobiecej znalazło się miejsce dla: Taji Bodlaj, Katry Komar, Ajdy Košnjek, Niki Vodan (Križnar) i Niki Prevc. Ostatania z wymienionych to zdobywczyni wielkiej Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2023/2024.

Tina Erzar, fot. Martyna Okrzesik

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródło informacji: sloski.si

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać