Składy kadr Włoch na sezon 2024/2025

przez Martyna Okrzesik

Włosi zaprezentowali swoje kadry w skokach narciarskich na sezon 2024/2025. Powołania do poszczególnych ekip otrzymało łącznie czterech mężczyzn oraz siedem kobiet. Ponadto znamy nowego szkoleniowca żeńskiej reprezentacji.

Alex Insam, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: ALEX INSAM: „MEDAL TO WIELKIE MARZENIE!”

Kadry mężczyzn

Włoska reprezentacja mężczyzn została podzielona na trzy kadry, w której skład wchodzi łącznie czterech zawodników. Głównym szkoleniowcem Włochów w dalszym ciągu pozostaje Czech Jakub Jiroutek.

Najliczniejszą męską drużyną jest kadra A, do której powołani zostali najlepsi skoczkowie z ubiegłej zimy – Alex Insam oraz Giovanni Bresadola, który obecnie zmaga się z kontuzją kolana, doznanej podczas finałowego weekendu zawodów Pucharu Świata w Planicy.

ZOBACZ TEŻ: GIOVANNI BRESADOLA KONTUZJOWANY. ,,CZEKA MNIE OPERACJA”

Giovanni Bresadola, fot. Małgorzata Mikulska

Awans do zespołu B zanotował niespełna 23-letni Andrea Campregher, który w sezonie 2023/2024 zadebiutował w zawodach Pucharu Świata. Ponadto spadek do ekipy C zaliczył Francesco Cecon.

Kadry kobiet

Żeńska reprezentacja Włoch w skokach narciarskich również składać będzie się z trzech drużyn. Funkcję głównego szkoleniowca kobiet obejmie Austriak Harald Rodlauer, który w minionym sezonie współpracował z polskimi skoczkiniami.

Powołanie do kadry A otrzymała Annika Sieff, dla której będzie to drugi sezon, w którym była dwuboistka rywalizuje wyłącznie na skoczni narciarskiej. Przypomnijmy, że przed rokiem mistrzyni świata juniorek w kombinacji norweskiej z 2023 roku, podjęła decyzję o zmianie dyscypliny.

ZOBACZ TEŻ: ANNIKA SIEFF PORZUCA KOMBINACJĘ. ,,POWIEDZIAŁAM SOBIE: SPRÓBUJ TERAZ ALBO NIGDY.”

W zespole B znalazło się pięć zawodniczek – Lara oraz Jessica Malsiner, Noelia Vuerich, Martina Ambrosi, a także Martina Zanitzer. Jednoosobowy zespół C tworzyć będzie Camilla Henni Comazzi.

Noelia Vuerich, fot. Martyna Okrzesik

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: neveitalia.it

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać