Składy kadr Francji na sezon 2024/2025. Clair kończy karierę

przez Martyna Okrzesik

Francuzi odsłonili swoje karty, przedstawiając nazwiska skoczków narciarskich powołanych do kadr narodowych na sezon 2024/2025. Nominację do drużyn uzyskało jedenastu reprezentantów Francji, w tym ośmiu mężczyzn oraz trzy kobiety. Ponadto decyzję o zakończeniu swojej kariery sportowej ogłosiła 30-letnia Julia Clair.

Jules Chervet, Ari Repellin, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR FRANCJI W KOMBINACJI NORWESKIEJ NA SEZON 2024/2025

Kadry mężczyzn

Kadra A

Nicolas Dessum oraz David Viry odpowiedzialni będą za szkolenie męskiej reprezentacji A, w której znalazło się trzech zawodników. Powołanie do kadry otrzymali Valentin Foubert, Jules Chervet, a także Enzo Milesi, który pauzował przez miniony sezon z powodu kontuzji. Miejsce w pierwszym zespole, względem ubiegłego cyklu, utracił Alessandro Batby.

Enzo Milesi, fot. Martyna Okrzesik
Kadra B

Yoann Morel odpowiedzialny będzie za przygotowanie kadry B, do której powołano pięciu reprezentantów Francji. Nominację do drużyny uzyskali Ari Repellin, Alessandro Batby, Julien Gay, Faustin Moureaux, a także Sébastien Woodbridge.

Kadry kobiet

Josephine Pagnier to zdecydowana liderka francuskiej kadry kobiet. Zawodniczka ukończyła kampanię 2023/2024 na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet. Wraz z Pagnier, w kadrze A znalazła się 20-letnia Emma Chervet, która minionej zimy zadebiutowała w rywalizacji pierwszoligowej. Funkcje szkoleniowców pełnić będą Damien Maitre oraz Jan Matura.

Pod okiem Tanguya Bosmorina trenować będzie 17-letnia Lilou Zepchi, która jest jedyną członkinią ekipy B.

ZOBACZ TEŻ: JULIA CLAIR KONTUZJOWANA!

Miejsca w drużynie nie otrzymała kontuzjowana Julia Clair, która podjęła decyzję o zakończeniu kariery. – ,,Nadszedł czas, aby zamknąć niezwykły rozdział w moim życiu. Po wielu przemyśleniach i emocjach podjęłam decyzję o zakończeniu kariery sportowej. Nigdy nie wyobrażałam sobie, że mała dziewczynka, która zaczęła skakać w 2002 roku, kiedy skoki kobiet prawie nie istniały, może przeżyć tyle przygód i emocji, ile dał mi ten sport. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali, odkąd zaczęłam trenować w klubie narciarskim Xonrupt, potem w komisji Wogezów, a na koniec we francuskiej reprezentacji” – napisała Clair na swoim profilu na Instagramie.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, FFS, Instagram/@jul.clair

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać