Julia Clair kontuzjowana!

przez Martyna Okrzesik

Przykra informacja dotarła z francuskiej kadry narodowej kobiet w skokach narciarskich. Jak podaje federacja, 29-letnia Julia Clair została kontuzjowana. Czołowa zawodniczka reprezentacji Francji upadła podczas jednego z treningów w Chaux-Neuve. Niestety, oznacza to koniec sezonu 2023/2024 dla francuskiej skoczkini.

Julia Clair, źródło: Instagram/@cimalpes_alpine_team

ZOBACZ TEŻ: PHILIPP ASCHENWALD KONTUZJOWANY

Julia Clair upadła podczas jednego z treningów w Chaux-Neuve na skoczni La Côté Feuillée. W efekcie u reprezentantki Francji doszło do zerwania więzadeł krzyżowych przednich. Z oficjalnego komunikatu FFS dowiadujemy się, że starty Clair w sezonie 2023/2024 dobiegły końca. Kontuzja Clair wydarzyła się lekko ponad 2 tygodnie przed inauguracją Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel. Przypomnijmy, że przed rokiem Francuzka stanęła tam na podium, plasując się na 3. pozycji.

W ubiegłym sezonie Clair zajęła 22. lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z notą 252 punktów. Ostatecznie jej najlepszym wynikiem okazało się wywalczenie 8. miejsca w norweskim Lillehammer.

Reprezentantka Francji końcem czerwca wystartowała na obiektach w Zakopanem podczas Igrzysk Europejskich 2023, gdzie na Średniej Krokwi wywalczyła 18. lokatę, natomiast na większej skoczni uplasowała się na 23. miejscu.

W rezultacie jedyną reprezentantką Francji w kadrze narodowej pań pozostaje 21-letnia Josephine Pagnier. W kadrze B obecnie trenują młodsze Lilou Zepchi oraz Emma Chervet.

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR FRANCJI NA SEZON 2023/2024. DESSUM NOWYM TRENEREM

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze social media – FacebookInstagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, nordicmag.info, ffs.fr

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać