Słodko-gorzki weekend Påla-Håkona Bjørtomta. ,,Jest szansa, że to były moje ostatnie skoki tej zimy”

przez Martyna Okrzesik

Pål-Håkon Bjørtomt zanotował słodko-gorzki weekend w niemieckim Brotterode. Pierwszego dnia rywalizacji, Norweg po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Niestety, podczas niedzielnego konkursu, 23-latek zaliczył upadek, który prawdopodobnie oznacza dla niego koniec startów w sezonie 2023/2024. – ,,Jest szansa, że to były moje ostatnie skoki tej zimy” – komentuje Bjørtomt.

Pål-Håkon Bjørtomt, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ: KONTUZJOWANY NAOKI NAKAMURA KOŃCZY SEZON!

Pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego

Pål-Håkon Bjørtomt w pierwszej serii sobotnich drugoligowych zmagań w niemieckim Brotterode, poszybował na odległość 112 metrów, co dało mu 5.6 punktu przewagi nad drugim Fredrikiem Villumstadem. W finale 23-latek wylądował o dwa metry dalej, dzięki czemu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego, z 1.3-punktowym zapasem. – ,,Jestem bardzo zadowolony z sobotniego występu oraz tego, że udało mi się sprawić, że wszystko ułożyło się na moją korzyść!” – skomentował 23-letni Norweg.

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR KONTYNENTALNY W BROTTERODE: BJOERTOMT ZE ZWYCIĘSTWEM

Upadek na Inselbergschanze

W niedzielny poranek, odbyły się kolejne zmagania drugoligowego cyklu na Inselbergschanze. Na półmetku rywalizacji, po 112-metrowej próbie, Bjørtomt plasował się na 5. lokacie, z 9.6-punktową stratą do prowadzącego Maximiliana Ortnera. Niestety, norweski zawodnik w drugiej serii zanotował groźnie wyglądający upadek, po wylądowaniu na odległości 112.5 metra. Po skoku Norwega nastała kilkuminutowa przerwa, a sam Bjørtomt opuścił skocznię na noszach, w towarzystwie opieki medycznej.

W poniedziałkowe popołudnie, Pål-Håkon Bjørtomt, za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, poinformował o swoim aktualnym stanie zdrowia. Norweg wyznał, że jego skoki oddane w niemieckim Brotterode, były prawdopodobnie ostatnimi, jakie zaprezentował w tym sezonie zimowym. – ,,Przechodząc do niezbyt przyjemnej wiadomości, w drugiej rundzie niedzielnych zawodów upadłem i od razu poczułem uderzenie w prawe kolano. Wczorajsze badania kontrolne na skoczni były pozytywne, ale te dzisiejsze nie są już tak optymistyczne. Na ten moment jest za wcześnie, żeby powiedzieć dokładnie, jak się sprawy mają. Na razie myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie 5-6 tygodni przerwy, ale jest szansa, że to były moje ostatnie skoki tej zimy” – wyznaje Bjørtomt.

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR KONTYNENTALNY W BROTTERODE: TRIUMF ORTNERA

Pål-Håkon Bjørtomt w kampani 2023/2024 regularnie występował w zawodach Pucharu Kontynentalnego, sukcesywnie zdobywając kolejne pucharowe punkty. Sobotnia wiktoria w Brotterode, jest jego najlepszym rezultatem z obecnego cyklu, natomiast już przed dwoma tygodniami, Norweg otarł się o podium, podczas konkursu w Lillehammer. Aktualnie 23-latek zajmuje 26. miejsce w klasyfikacji generalnej drugoligowej rywalizacji, z dorobkiem 196 punktów.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, Instagram/@palbjortomt

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać