Sześciu Norwegów na starcie zmagań w Lake Placid

przez Karolina Lenard

Oprócz trwającej w tym tygodniu najważniejszej imprezy sezonu dla roczników juniorskich w Planicy, starsi, jak i zarówno bardziej doświadczeni zawodnicy udadzą się za ocean, aby rywalizować w kolejnym konkursie obecnej kampanii Pucharu Świata. Organizatorzy zmagań w Lake Placid na nadchodzący weekend zaplanowali zawody w formule Super Team oraz dwa pojedynki indywidualne. Alexander Stoeckl powołał sześciu reprezentantów Norwegii.

Kristoffer Eriksen Sundal, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR ŚWIATA W WILLINGEN: WIKTORIA DLA WELLINGERA!

Norweska drużyna na Puchar Świata w Lake Placid

Już w najbliższy weekend karuzela Pucharu Świata, po raz pierwszy w tej kampanii zawita za ocean, a dokładniej do amerykańskiego Lake Placid. Na skoczni MacKenzie Intervale Ski Jumping (HS128) ponownie rywalizować będą podopieczni trenera Alexandra Stoeckla.

Powołanie na zawody wówczas otrzymało pięciu reprezentantów. Ostatecznie niezmiennie zobaczymy takich zawodników jak Kristoffer Eriksen Sundal, Benjamin Oestvold, Sindre Ulven Joergsensen czy Marius Lindvik. Ponadto nie zabraknie również czwartego zawodnika minionych Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich, oraz triumfatora konkursu w Willingen – Johanna Andre Forfanga. Skład zespołu uzupełni także obecny lider cyklu Pucharu Kontynentalnego – Robin Pedersen. Względem konkursów w Willingen, w drużynie zabraknie Roberta Johanssona.

Klasyfikacja generalna

Obecnym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest niezmiennie Austriak Stefan Kraft, z sumą 1129 punktów. Drugą pozycję w tabeli zajmuje Niemiec Andreas Wellinger (951 pkt), zaś trzeci wynik należy do Japończyka Ryoyu Kobayashiego (896 pkt).  Najlepszym z Norwegów jest 9. Marius Lindvik z notą 428 oczek.

Harmonogram zawodów Pucharu Kontynentalnego w Lake Placid wg. czasu polskiego

Piątek, 09.02.2024
21:00 – Oficjalny trening
23:00 – Kwalifikacje

Sobota, 10.02.2024
14:15 – Seria próbna
15:15 – Pierwsza seria konkursowa
22:00 – Seria próbna
23:00 – Pierwsza seria konkursowa – Konkurs duetów

Niedziela, 11.02.2024
14:00 – Kwalifikacje
15:15 – Pierwsza seria konkursowa

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: skiforbundet.no

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać