Trampolino Sulzenhof – Toblach Dobbiaco, Włochy

przez Aleksandra Rajewicz

Witajcie, jak co czwartek na naszej stronie możecie przeczytać post ciekawostkowy na temat poszczególnych skoczni. Poprzednio przybliżyliśmy wam obiekt w norweskim Notodden, o którym możecie przeczytać tutaj, a dzisiaj przeniesiemy się do Włoch, a dokładniej do Toblach Dobbiaco, gdzie możemy podziwiać kompleks Trampolino Sulzenhof.

Trampolino Sulzenhof, fot. SKI CLUB Toblach Dobbiaco

Parametry Trampolino Sulzenhof:

  • Wielkość skoczni: 74 m
  • Punkt K: 67 m
  • Wysokość progu: 1.68 m
  • Kąt nachylenia progu: 10.0°
  • Kąt nachylenia progu: 34.5°
  • Rekord skoczni: Anette Sagen (Norwegia)- 76 m

Historia:

Obiekt Trampolino Sulzenhof wybudowano 1950 roku według planów inżyniera Terschaka. Gościła na nim znaczna ilość konkursów międzynarodowych. W latach 1970-1972 skocznia została powiększona do K-60. W tym czasie założono tam także centrum treningowe młodzieży Włoskiego Związku Narciarskiego.

2002 rok to data przeniesienia Punkt K na 67. metr. Od 2005 roku Toblach gościł w kalendarzu Puchar Kontynentalny Kobiet. Ostatnie zawody tej rangi odbyły się 21.01.2009 roku.

Po tym, jak klub SC Toblach-Raiffeisen postanowił zamknąć sekcję skoków narciarskich, skocznia przestała być używana.

Trampolino Sulzenhof, fot. Artur Bała

Lokalizacja Skoczni:

Obiekt znajduje się w Toblach, czyli miejscowości i gminie Włoszech, w regionie Trydent-Górna Adyga, w prowincji Bolzano. Język niemiecki jest językiem ojczystym dla mieszkańców, ale także używany jest język włoski oraz ladyński.

Podia zawodów Pucharu Kontynentalnego Pań w Toblach:

Na zakończenie zapraszamy Was do śledzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook, gdzie czeka na Was sporo nowości w nadchodzącym sezonie!

Żródła: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać