Puchar Kontynentalny Kobiet w Rasnovie: Triumf Jerneji Brecl, Joanna Szwab 11. !

przez Dominika Śmiech

Za nami kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego pań, które tym razem odbyły się na skoczni Trambulina Valea Carbunarii (HS-97) w Rasnovie (Rumunia). Zapraszmy Was serdecznie na krótkie podsumowanie z tego wydarzenia.

Valea Cărbunării, Râşnov » Skocznie Narciarskie Archiwum »  skisprungschanzen.com
Trambulina Valea Carbunarii

Zawodniczki musiały pojawić się na skoczni już o nad ranem, gdyż o godzinie 10:30 rozpoczęła się seria próbna. W pierwszym treningu udział wzięło 35 skoczkiń. Najlepszą z nich okazała się Słowenka, Jerneja Brecl, która oddała skok na odległość 91.5 metra. Tuż za nią, na 2. pozycji, uplasowały się ex aequo: Chinka Quingyue Peng (90 m) oraz jej reprezentacyjna koleżanka, Xueyao Li (90 m). W drugiej sesji treningowej uczestniczyło zaledwie 30 skoczkiń, a swoją dominację pokazała Bing Dong z Chin, która poszybowała na 91.5 metra. Drugie miejsce przypadło Qingyue Peng (90.5m), natomiast trzecie reprezentantce Austrii, Hannah Wiegele (89 m).

Pierwsza seria konkursowa wystartowała równo o godzinie 12:00. Tym razem na górze skoczni zjawiło się 36 zawodniczek, wszystkie z nich oddały skok z 31. belki startowej. Najdłuższym skokiem pochwaliła się Słowenka, Jerneja Brecl (93 m), która wyprzedziła aż o 11.8 punktu drugą, Bing Dong (89.5 m). Na trzeciej pozycji uplasowała się Qingyue Peng (88.5 m). Najlepszą z Polek była Joanna Szwab, która po skoku na odległość 82 metrow zajmowała 13. miejsce. Pozostałe reprezentantki Polski zajmowały następujące miejsca: 23. Wiktoria Przybyła (77 m), 34. Sara Tajner (62.5 m) oraz 35. Pola Bełtowska (63 m).

Zawody ostatecznie wygrała Jerneja Brecl, która utrzymała swoja przewagę nad rywalkami i w drugiej rundzie oddała najdłuższy skok konkursowy (94.5 m). Drugie miejsce, po skoku na odległość 92 metrów, zajęła Liangyao Wang. Brąz trafił w ręce Bing Dong (85 m). Dobrą, 11. pozycję zajęła Joanna Szwab, która pofrunęła na 87. metr. Swoją lokatę po pierwszej serii utrzymała Wiktoria Przybyła (75 m) i ostatecznie zmagania zakończyła na 23. miejscu.

Już w niedzielę (22.08) o godzinie 10:00 odbędzie się kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego kobiet, na który jak zawsze gorąco zapraszamy!