UHB Cup w Sapporo: Triumf Kobayashiego oraz Ito, Noriaki Kasai tuż za podium!

przez Martyna Okrzesik

Na Okurayamie (HS137) w Sapporo odbyła się 36. edycja UHB Cup. Zwycięzcami zmagań okazali się Ryoyu Kobayashi oraz Yuki Ito. Istotną informacją jest także fakt, iż 51-letni Noriaki Kasai, stracił zaledwie 0.1 punktu do uplasowania się na podium zawodów.

Ryoyu Kobayashi, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ: SHINNOSUKE FUJITA: ,,ŻYCIE JAPOŃSKIEGO ZAWODNIKA NIE JEST PROSTE.”

Zawody mężczyzn

Ostatecznie po zwycięstwo w zmaganiach w Sapporo sięgnął Ryoyu Kobayashi. Japończyk poszybował na odległość 136.5 oraz 135.5 metra, co dało mu pewne zwycięstwo. Na drugim stopniu podium stanął Ren Nikaido, który do lidera stracił aż 35 punktów. Trzeci rezultat wywalczył Naoki Nakamura, który jest mistrzem Japonii ze skoczni normalnej.

Ryoyu Kobayashi, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ: SŁYNNE MALOWANIE KASKU RED BULLA POD ZNAKIEM ZAPYTANIA

Istotną informacją jest, że na półmetku rywalizacji, trzecią lokatę zajmował 51-letni Noriaki Kasai. Utytułowany Japończyk wykorzystał sprzyjające warunki i ostatecznie oddał daleką próbę, poza punkt HS, na odległość 144.5 metra. Dodajmy, że weteran startował z podwyższonego poziomu najazdu. Ostatecznie, po skoku na 132 metry, zajął 4. miejsce, ze stratą zaledwie 0.1 punktu do podium. Czołową piątkę dopełnił Junshiro Kobayashi (128.5 & 126.5 m).

Zawody kobiet

W zawodach po pewny triumf sięgnęła Yuki Ito, która poszybowała na odległość 130,5 oraz 133,5 metra. Na drugiej pozycji uplasowała się Sara Takanashi (124 & 135 m) o 16,7 pkt. Podium zmagań dopełniła Kurumi Ichinohe (121.5 & 130 m). W czołowej piątce miejsca wywalczyły także Nozomi Maruyama (122 & 120.5 m) oraz Yuka Kobayashi (122 & 120.5 m).

Kurumi Ichinohe, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: MISTRZOSTWA NORWEGII: GRANERUD I KVANDAL Z MEDALAMI!

Na zakończenie zapraszam na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać