Uniwersjada w Lake Placid: Konderla triumfuje, Rajda trzecia!

przez Martyna Okrzesik

Za nami pierwszy konkurs Zimowej Uniwersjady w skokach narciarskich w Lake Placid! Zmagania rozpoczęto od konkursu kobiet na skoczni HS100. W zawodach wzięło udział 11 zawodniczek – 4 Japonki, 2 Amerykanki, 1 reprezentantka Kazachstanu oraz 4 Polki – Nicole Konderla, Kinga Rajda, Anna Twardosz i Paulina Cieślar.

Nicole Konderla, fot. Dominika Śmiech

Konkurs

Liderką po pierwszej serii okazała się Nicole Konderla, która poszybowała na odległość 90,5 metra. Na drugiej pozycji plasowała się Japonka Machiko Kubota (88,5 m), a na trzeciej pozycji sklasyfikowano Kingę Rajdę (86,5 m). Kolejne dwie pozycje również zajmowały Polki – Anna Twardosz (85,5 m) oraz Paulina Cieślar (80,5 m). Szósty rezultat należał do Amerykanki Cary Larson (78,5 m). Dodatkowo siódmy wynik uzyskała reprezentantka Kazachstanu Veronika Shishkina (74 m). Kolejne trzy miejsca obejmowały Japonki – Miki Ikeda (71 m), Mizuki Sato (70 m) oraz Fuu Shigeta (67 m). Ostatnią pozycję zajmowała Amerykanka Anna Zigman (56,5 m). Pierwszą serię rozegrano z 28. platformy startowej.

Ostatecznie triumfatorką i złotą medalistą rywalizacji została reprezentantka Polski – Nicole Konderla, po skoku na 90 metrów. Srebrny medal wywalczyła Machiko Kubota (89 m), natomiast brązową medalistką została Kinga Rajda (89,5 m). Tuż za podium uplasowała się Anna Twardosz, która poszybowała na odległość 90 metrów. Piąty rezultat uzyskała Paulina Cieślar (85 m). Na szóstym miejscu uplasowała się Cara Larson (81,5 m), natomiast siódma była Veronika Shishkina (72 m). Kolejne trzy pozycje zajmowały reprezentantki kraju kwitnącej wiśni – Miki Ikeda (71 m), Fuu Shigeta (72,5 m) oraz Mizuki Sato (72,5 m). Ostatnią pozycję zajęła Amerykanka Anna Zigman (58,5 m). Serię finałową rozegrano z 29. platformy startowej.