Za nami charytatywne zawody o Puchar Apoloniusza Tajnera w Gilowicach

przez Magdalena Rutkowska

30 września, odbył się charytatywny konkurs skoków narciarskich dla najmłodszych. Cały dochód uzyskany podczas zawodów został przekazany na zbiórkę dla Szymona Olka. Szymon od najmłodszych lat pasjonował się skokami narciarskimi. Swoje treningi rozpoczął już w wieku 7 lat. Młody zawodnik ciężko trenował, aby być jak najlepszy, a pasja całkowicie go pochłonęła. Niestety, podczas zawodów w Zakopanem, w których brał udział uległ poważnemu wypadkowi. Z czasem lekarze wydali diagnozę i okazało się, że nastąpił wylew krwi do mózgu. Na skutek tego tragicznego wydarzenia, chłopak musi uczyć się najprostszych czynności od nowa. Aby zapewnić mu wszystkie środki do rehabilitacji potrzebna jest duża suma pieniędzy. To właśnie w tym celu w sobotę, na skoczni w Gilowicach zebrali się młodzi adepci skoków narciarskich.

fot. Katarzyna Miklińska

Zawodnicy startowali w 4 kategoriach: Chłopiec, Dziewczynka, Chłopiec młodszy oraz Dziewczynka młodsza.

Chłopiec

Rywalizacja w tej kategorii odbywała się na większym obiekcie kompleksu w Gilowicach (HS20). Najlepiej ze wszystkich zaprezentował się Paweł Wałach – reprezentant WSS Wisła (20.0 & 20.5 m). Zaraz za nim znalazł się Grzegorz Grzanka z LKS Olimpia Goleszów (19.5&20.0 m). Na trzecim miejscu natomiast, stanął Wiktor Sosna (19.0 & 19.5 m), także członek wiślańskiego klubu. Pierwszą piątkę uzupełnili Dominik Bujok z WSS Wisła (19.5 & 20.0 m), a także Karol Kwiatkowski z LKS Klimczok Bystra (20.0&20.5 m).

fot. Katarzyna Miklińska

Dziewczynka

W tej kategorii wiekowej wystartowały tylko dwie zawodniczki – Lena Bogusz (LKS Klimczok Bystra) oraz Wiktoria Kubas (WSS Wisła). W tym dniu, lepsza okazała się reprezentantka klubu z Bystrej. Lena Bogusz, po skokach na 20.5 i 20.0 metrów zapewniła sobie prowadzenie. Kubas natomiast, oddała dwie próby na 16 metr, co dało jej drugą pozycję. Warto dodać, że rywalizacja również odbyła się na obiekcie HS20.

fot. Katarzyna Miklińska
fot. Katarzyna Miklińska

ZOBACZ TEŻ: DUET POLAKÓW NA STARCIE W LAKE PLACID!

Chłopiec młodszy

Na starcie stawiło się 15 młodych adeptów. Najlepszym zawodnikiem został Oliwier Mikliński-Pszonka. Reprezentant LKS Klimczok Bystra oddał bowiem dwie 15.5 metrowe próby, co dało mu przewagę nad rywalami. Zaraz za nim, znalazł się Patryk Waszek z Goleszowa (15.0 & 15.5 m). Najlepszą trójkę uzupełnił Marek Matuszny z WSS Wisła (15.0 & 15.0 m). Bardzo dobrze prezentowali się także Dawid Włodyka (LKS Olimpia Goleszów) oraz Adam Nawrocki (WSS Wisła). Cała rywalizacja odbyła się na mniejszym obiekcie w Gilowicach- HS15.

fot. Katarzyna Miklińska
fot. Katarzyna Miklińska

Dziewczynka młodsza

W tej kategorii wzięło udział 14 zawodniczek z roczników 2012-2016. Najlepiej prezentowała się reprezentantka LKS Klimczok Bystra – Emilia Błasiak (15.0 & 15.5 m). Podium uzupełniły dwie zawodniczki z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Sofia Rybałka (14.5 & 14.5 m) oraz Wiktoria Michalczuk (14.0 & 14.5 m). Zaraz za nimi natomiast, znalazły się Noemi Greń (WSS Wisła) i Justyna Niemczyk (LKS Klimczok Bystra).

fot. Katarzyna Miklińska

Poniżej przedstawiamy pełne wyniki rywalizacji o Puchar Apoloniusza Tajnera:

Jeśli również chcielibyście wesprzeć i wspomóc Szymona Olka w walce o zdrowie, zapraszamy do kliknięcia w link do zbiórki. Na koniec, zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych takich jak: Instagram, Facebook i Twitter.

Źródła grafiki: Katarzyna Miklińska
Źródła informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać