Zawody Pucharu Interkontynentalnego oraz FIS Cup w Villach odwołane

przez Martyna Okrzesik

Zawody Pucharu Interkontynentalnego kobiet, a także trzecioligowe zmagania FIS Cup mężczyzn w austriackim Villach, zostały odwołane. Konkursy miały odbyć się w najbliższy weekend 24-25 lutego, na obiekcie Villacher Alpenarena (HS98).

Villacher Alpenarena, fot. Maksim Bartolj

W nadchodzący weekend, Villacher Alpenarena (HS98) miała gościć drugoligowe zawody Pucharu Interkontynentalnego kobiet, a także trzecioligową rywalizację FIS Cup mężczyzn w skokach narciarskich. Niestety, zaplanowane na 24-25 lutego konkursy w austriackim Villach, nie dojdą do skutku, z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe. W poniedziałkowe popołudnie, Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała o odwołaniu zawodów.

Finałowe zmagania FIS Cup, odbędą się na obiekcie Rennsteig-Schanze (HS100) w niemieckim Oberhofie. Jeśli chodzi o drugoligowe zawody kobiet, to panie swój sezon zakończą dokładnie 8-9 marca na skoczni Salpausselkä w fińskim Lahti.

Obecną liderką Pucharu Interkontynentalnego jest tegoroczna mistrzyni świata juniorek z Planicy – Tina Erzar. 16-letnia Słowenka do tej pory uzbierała sumę 454 punktów. Na kolejnych dwóch pozycjach w klasyfikacji generalnej plasują się reprezentantki Norwegii – Kjersti Graesli (436 pkt), a także Ingvild Synnoeve Midtskogen (420 pkt).

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR INTERKONTYNENTALNY W BROTTERODE: ERZAR PONOWNIE NAJLEPSZA

Jeśli chodzi o trzecioligowe zmagania FIS Cup, to czołówka klasyfikacji generalnej cyklu zdominowana jest przez reprezentantów Austrii. Dotychczas najwięcej punktów na swoim koncie zgromadził Stefan Rainer (920 pkt). Drugie miejsce w tabeli zajmuje obecnie Francisco Moerth (759 pkt), zaś czołową trójkę dopełnia Timon-Pascal Kahofer (470 pkt).

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, fis-ski.com

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać