Zbiór newsów z tygodnia (03-10.01.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem

Jak co niedzielę prezentujemy Wam najistotniejsze informacje ze skocznego świata!

Powody do radości Klemensa Murańki

W poniedziałek (4.01) na Instagramie Klemensa Murańki pojawiła się wesoła wiadomość. Na świat przyszedł drugi syn sportowca. Rodzinie życzymy wszystkiego najlepszego i kto wie – może mały potomek pójdzie w ślady taty i będzie reprezentował nasz kraj!Puchar Kontynentalny przenosi się do Innsbrucka 

Zawody rangi kontynentalnej, które miały odbyć się 16 i 17 stycznia w Bischofshofen zostały przeniesione do Innsbrucka. Przyczyna nie została jednak podana.


Problemy austriackiego zawodnika

Na starcie wtorkowych (5.01) kwalifikacji w Bischofshofen zabrakło Jana Hoerla. Austriak po swoim skoku treningowym poczuł ból w kolanie. Początkowo mówiono, iż to może być kontuzja łąkotki, jednak po badaniach okazało się iż sportowiec ma stłuczoną kość piszczelową. Mamy nadzieję, iż wszystko będzie dobrze, a Jan wkrótce wróci do rywalizacji.

Kolejny odwołany konkurs

Jedne zawody przeniesione do innej miejscowości, inne zaś odwołane. Tym razem padło na Puchar Kontynentalny, który miał odbyć się w dniach 13-14 lutego w Iron Mountain. Przyczyną jest niestety pandemia i wszystkie restrykcje związane z nią.

Zosia


źródło informacji – własne, twitter/ fisskijumping, skijumpingaut, facebook/kiwanis ski club
źródło grafiki – berkutschi.com, instagram/jan.hoerl, klems221.5, skijumping.pl

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać