Zbiór newsów z tygodnia (07.02-13.02.2022)

przez Dominika Śmiech

Kacper Juroszek z pierwszym zwycięstwem w Pucharze Kontynentalnym!

Młody reprezentant Polski, Kacper Juroszek, w miniony weekend stanął aż dwa razy na podium w zawodach Pucharu Kontynentalnego, które odbywały się w niemieckim Brotterode. 20-latek w sobotnim konkursie zgarnął złoto, natomiast w niedzielę zajął najwyższe miejsce. Warto także dodać, iż z podium cieszył się razem z Jakubem Wolnym, który zdobył srebro.

Wyniki sobotniego konkursu w Brotterode HS117

Wyniki niedzielnego konkursu w Brotterode HS117

Ostatni konkurs na skoczni Inselbergschanze

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że rozegrane zawody w Brotterode mogły być ostatnią rywalizacją, która się tam odbyła. Powodem odrzucenia jej z kalendarza rozgrywek miał być problem w przeprowadzeniu modernizacji. Jak podkreślił Helmut Holter, parlament stanowy nie zamierza inwestować w tę skocznię, na rzecz innych obiektów sportowych, takich jak na przykład skocznia w Oberhofie.

Poważna kontuzja Sophie Sorschag

Reprezentantka Austrii po powrocie z Igrzysk Olimpijskich wzięła udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Brotterode, gdzie podczas treningu doznała kontuzji i tym samym zakończyła przedwcześnie sezon. 23-latka po oddaniu skoku upadła i uszkodziła zarówno więzadło krzyżowe, jak i łąkotkę. Sorschag natychmiast przeszła operację, a teraz czeka ją intensywna rehabilitacja.

Robin Pedersen zastępuje Johanna Andre Forfanga!

Johann Andre Forfang żył marzeniami o Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie do ostatniej chwili. Niestety zachorowanie na Covid-19 ostatecznie wykluczyło Norwega z imprezy czterolecia. Jego miejsce wpadło w ręce młodszego kolegi z kadry – Robina Pedersena. Dla 25-latka był to debiut w zawodach takiej rangi.

Poprzednie newsy możecie przeczytać, klikając tutaj.

Zapraszamy również na nasze social media, takie jak FacebookTwitter oraz Instagram!

Źródło informacji & grafiki: własne, sport1.de, Twitter; skijumping.pl, Instagram/kacper.juroszek

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać