Zbiór newsów z tygodnia (21.02-27.02.2022)

przez Dominika Śmiech

Nowy projekt Sandro Pertille

Jednym z głównych celów nowego dyrektora Pucharu Świata – Sandro Pertille, była promocja skoków narciarskich na jeszcze większą skalę. Jak podkreślił Włoch, zmiana ta nie jest możliwa do natychmiastowego zrealizowania, bowiem jest to proces długotrwały. Pertille zdradził także, iż FIS jest na etapie opracowywania nowej serii zawodów, a ich nazwa miałaby brzmieć „New Star Cup”. W konkursie miałyby brać udział dzieci i młodzież z takich krajów jak Słowacja, Szwecja oraz Estonia.

Brak reprezentantek Polski w Hinzenbach

W minionym tygodniu powróciliśmy do rywalizacji w Pucharze Świata. Tym razem najlepsze skoczkinie świata odwiedziły austriacki Hinzenbach. Na miejscu jednak zabrakło zawodniczek z Polski, a informacje tę w czwartkowy poranek podał Polski Związek Narciarski na Twitterze. Powodem ich nieobecności były treningi, które mają przygotować nasze reprezentantki na turniej Raw Air, który wkrótce odbędzie się w Norwegii.

FIS odwołuje wszystkie zawody w Rosji

W związku z trwającą inwazją Rosji na Ukrainę, FIS po rozmowach z jego członkami zadecydował o odwołaniu wszystkich eventów sportowych, które miały odbyć się w Rosji. Powodem takiej decyzji jest chęć zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim sportowcom oraz troska o ich zdrowie. Międzynarodowa Federacja Narciarska ma wkrótce podać wszystkie miejsca zastępcze oraz daty przesuniętych zawodów.

Althaus oraz Pinkelnig z pozytywnymi testami na Covid

Krótko po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, otrzymaliśmy wiadomość o zakażeniu COVID-19 przez dwie zawodniczki: Niemkę, Katharinę Althaus oraz Austriaczkę, Evę Pinkelnig. Obie zawodniczki czują się dobrze i nie odczuwają żadnych poważnych symptomów, jednakże musiały poddać się kwarantannie i dlatego zabrakło ich na starcie zawodów Pucharu Świata w Hinzenbach 🇦🇹.

Występ Karpiel na zawodach Fis Cup, pierwsza wygrana Twardosz

Mimo odsunięcia Kamili Karpiel od kadry przez Polski Związek Narciarski, 20-latka wzięła udział w konkursie FIS Cup, który odbył się w Oberhofie. Karpiel wyjazd na zawody do Niemiec musiała opłacić z własnej kieszeni. Warto dodać, iż rywalizację wygrała Polka, Anna Twardosz, dla której był to pierwszy triumf w zmaganiach tej rangi. Karpiel finiszowała na 6. pozycji.

Debiut Juroszka w zagranicznym Pucharze Świata

Jeden z polskich zawodników, Kacper Juroszek, zaliczył swój debiut w zagranicznym konkursie Pucharu Świata. Dokładniej pisząc miało to miejsce w Lahti, które znajduje się w Finlandii. 20-latek w niedzielnych kwalifikacjach oddał skok na odległość 119,5 metra i w rezultacie bez problemu awansował do głównych zawodów. W pierwszej rundzie uplasował się na 40. pozycji i niestety nie udało mu się awansować do drugiej serii.

Poprzedni artykuł możecie przeczytać klikając tutaj.

Zapraszamy również na nasze social media, takie jak FacebookTwitter oraz Instagram!

Źródło informacji & grafiki: własne, Twitter, fis-ski.com; Kacper Kirklewski, Tadeusz Mieczyński, skijumper.pl, Sportida, Wikipedia

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać