Zbiór newsów z tygodnia (21-28.03.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem
Kolejny tydzień za nami! W tym tygodniu oficjalnie zakończyliśmy sezon 2020/2021. Zapraszamy do podsumowania minionego tygodnia!
Rok Justin zakończył karierę
 
Słoweniec Rok Justin na łamach siol.net oznajmił o zakończeniu swojej kariery skoczka narciarskiego. Podczas minionego weekendu 28-letni zawodnik oddał swój ostatni skok w karierze. Justin poinformował, że długo zmagał się już z myślami o porzuceniu sportu, jednak po życiowych wynikach z poprzedniego sezonu. Po zakończeniu kariery zawodniczej ma się skupić na pracy dla Slatnara – producenta sprzętu narciarskiego, z którym związany jest od dwóch lat.
 
Rok Justin
 
Triumfatorka pierwszej w historii edycji Pucharu Świata kobiet zakończyła karierę!
 
Amerykanka Sarah Hendrickson to pierwsza w historii zwyciężczyni Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich. Zawodniczka zdominowała sezon 2011/2012 wygrywając dziewięć z trzynastu rozegranych konkursów. W 2013 roku została indywidualną mistrzynią świata na normalnej skoczni. Hendrickson w karierze na podium stawała 25-krotnie. Zmagała się jednak z problemami zdrowotnymi, w tym kontuzją prawego kolana, której doznała w 2013 roku podczas treningu na Schattenbergschanze w Oberstdorfie. O zakończeniu swojej kariery poinformowała na swoim profilu na Instagramie. ,,Mój sukces podsycała moja społeczność, sponsorzy, fani, przyjaciele i rodzina. Dziękuję, dziękuję, dziękuję!” komentuje zawodniczka.
 
Sarah Hendrickson
 
Tragiczny upadek Daniela Andre Tande
 
Podczas czwartkowej serii próbnej Daniel Andre Tande doznał tragicznego upadku. Norweg stracił równowagę w powietrzu i runął na bulę na 99 metr. Skoczek stracił przytomność i bezwładnie spadał w dół skoczni. Zawodnikiem od razu zajęli się ratownicy medyczni. Tande był cały we krwi oraz nastąpiła konieczność reanimacji i podawania tlenu. Następnie został przetransportowany helikopterem do szpitala w Lublanie. Następnie dochodziły informacje o stabilnym, niezagrażającemu życiu stanie zdrowia Norwega. Robert Johansson poinformował, że Daniel oddycha samodzielnie. Zawodnik ma złamany obojczyk, oraz przebite płuco. Wprowadzony został w stan śpiączki farmakologicznej. Obecnie jest z niej wybudzany. Jego życie nie jest zagrożone.
 
 
Trener Hrgota przedłużył kontrakt!
 
Robert Hrgota, który po głośnej aferze Timiego Zajca, który doprowadził do dymisji Gorazda Bertoncelja został głównym szkoleniowcem Słowenii. Hrgota oznajmił, że przedłużył swój kontrakt z reprezentacją na kolejne dwa lata – ,,Pozostaję, za co jestem bardzo wdzięczny.” Swoją pracę rozpoczął podczas grudniowych Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Planicy. Sukcesy podczas współpracy z Hrgotą zaliczyli m.in Anze Lanisek zdobywając brązowy medal wyżej wymienionej imprezy oraz kilkukrotnie znajdował się na pucharowych podiach. Na podium Pucharu Świata trzykrotnie stanął również Bor Pavlovcic, który podczas niedzielnych zawodów wylądował na 249,5 metrze.
 
Robert Hrgota
 
Prezent dla Thomasa Morgensterna
 
Nasze newsy zakończymy chumorystycznym akcentem. Thomas Morgenstern otrzymał od Piotrka Żyły obiecaną od 2013 butelkę polskiej wódki. Austriak w 2013 roku zdobył drużynowy złoty medal Mistrzostw Świata. Zauważył też, że sędziowie źle policzyli noty Norwegowi Andersowi Bardalowi, co w efekcie przyniosło brązowy medal dla reprezentacji Polski. ,,Będzie flaszka dla Morgensterna.” – mówił Żyła w 2013r. Dzisiaj doszło do spotkania Żyły z Morgensternem, gdzie Polak podarował Austriakowi obiecany prezent.
 
 
Martyna
 
źródło informacji: siol.net, Instagram/@schendrickson, FIS, hopplandsleget, vecer.com
źródło grafiki: Instagram/@planicanordic, @schendrickson, @piotr_zyla_official, EXPA/JFK, siol.net
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać