Zbiór newsów z tygodnia (28.02-06.03.2022)

przez Zuzanna Karwacka

Serdecznie zapraszamy Was na kolejny wpis z kategorii zbioru newsów z tygodnia, który upłynął w dniu wczorajszym.

Nowe przypadki zakażenia Covid wśród skoczków

Niestety na początku tego tygodnia otrzymalismy informację od dwóch zawodników, iż nie będą mogli oni uczestniczyć w nadchodzących zawodach. Było wśród nich bardziej rozpoznawalne i ważne nazwisko w kontekście walki o czołowe miejsca Pucharu Świata. Mianowicie o takiej sytuacji poinformował Peter Prevc. Słoweniec z tego względu nie mógł wziąć udziału w prestiżowym turnieju Raw Air. Drugim sportowcem, jaki podzielił się smutną informacją był Hannes Landerer. Tymczasem Austriak musiał odpuścić bardzo ważne dla niego Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbywały się w Zakopanem. Poza tym, że sam czempionat jest wydarzeniem o wysokiej randze, był to też główny cel skoczka na ten sezon. Przeczytać o tym możecie w naszym wywiadzie z Hannesem tutaj.

Wycofanie reprezentantów Rosji ze startów w skokach

Początkowo wydawało się, że Międzynarodowa Federacja Narciarska pozostanie nieugięta w swojej decyzji co do pozwolenia na starty rosyjskich i białoruskich sportowców. Jednak już parę dni temu otrzymaliśmy oficjalny komunikat o postępie w tej sprawie i możemy o nim poinformować w nowym zbiorze newsów z tygodnia. Wielu kibiców wprawdzie nadal odczuwa ogromny niesmak, że kroki podjęto tak późno. Aczkolwiek wedle pewnego powiedzenia – lepiej późno niż wcale. Najbardziej zdecydowanie mogli odczuć skutki tej decyzji młodzi Rosjanie, którzy mieli partycypować w zawodach Mistrzostw Świata Juniorów. Bowiem na przykład Sadreev był wymieniany w gronie głównych faworytów do medalu. Dużą rolę w takiej decyzji odegrały dwie federacje – polska oraz norweska. Polacy wprost wypowiedzieli się, że jeżeli rosyjscy zawodnicy dostaną prawo startu w zawodach w Zakopanem to oni je odwołają. Norwegia natomiast mocno stanęła przy stanowisku wspomnianego zakazu w konkursach Raw Air.

Norwegowie najlepsi w Szczuczyńsku

Koniec kariery Viktora Poláška

Takie nagłówki w zbiorze newsów z tygodnia to zazwyczaj moment sentymentalnych powrotów do pięknych chwil związanych z danymi sportowcami. Wczoraj odwieszenie nart na kołek ogłosił czeski skoczek – Viktor Polášek. Z jednej strony informacja ta mogła zdziwić wielu fanów, albowiem Viktor ma dopiero 24 lata. Jednak jeśli dokładnie prześledzimy jego ostatnie rezultaty to zaczniemy dochodzić do smutnych, aczkolwiek bliźniaczych do Viktora wniosków. Dodatkowo, dorzucając fakt, jak drogie są same wyjazdy i utrzymanie się w czołowych zawodach mamy pełny obraz powodów do podjęcia przez Czecha takiej decyzji.

Viktora niewątpliwie zapamiętamy jako utalentowanego Mistrza Świata Juniorów z Park City z 2017 roku, który ku rozczarowaniu wielu kibiców zgubił po drodze gdzieś swoją iskrę. Oczywiście życzymy Viktorowi samych sukcesów w dalszej karierze, niezależnie w jakiej gałęzi społeczeństwa ma się on wykazywać. Z łezką w oku – jednocześnie wzruszenia i pewnego żalu, można spojrzeć na zdjęcie wstawione przez skoczka na media społecznościowe. Zostało tam napisane zaledwie jedno zdanie, a myślę, że wyraża głębszy przekaz niż dużo dłuższe wypowiedzi. ,,Myślałem, że będę mógł je założyć pewnego dnia” – ta sentencja w odniesieniu do plastronów lidera Raw Air oraz klasyfikacji generalnej zapewne uderza we wszystkich fanów czeskich skoczków.

Podano składy Polaków na Mistrzostwa Świata w lotach!

Zuzia

Źródło informacji & grafiki: własne, Twitter, Instagram, berkutschi.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać