LGP Pań we Frenstacie: Zwycięstwo Sary Takanashi. Nowy letni rekord skoczni

przez Vivienne Stycz

Niedziela 15 sierpnia, a więc przyszedł czas na kolejne zawody Letniego Grand Prix kobiet. Wczoraj w kwalifikacjach tryumfowała Nika Kriznar (Słowenia), jeśli jesteście ciekawi kto dziś stanął na podium, jak przebiegł konkurs i jak poradziła sobie nasza reprezentantka Anna Twardosz, to zapraszamy do czytania!

Przed konkursem odbyła się seria próbna, w której najlepsza okazała się Nika Kriznar (Słowenia), która oddała rewelacyjny skok na odległość 101 m, tuż za nią znalazły się Sara Takanashi (Japonia) i Ursa Bogataj (Słowenia), skacząc następująco 101,5 i 96,5 m . Ania Twardosz, która jako jedyna wywalczyła prawo startu w dzisiejszym konkursie, w serii próbnej skoczyła 77,5 m.

Punktualnie o 10:30 rozpoczął się wyczekiwany konkurs. Zawody rozpoczęliśmy z 18 belki startowej, która następnie dla trzech ostatnich zawodniczek zmieniła się na 17. Pierwszą serię konkursową wygrała Sara Takanashi (Japonia), skacząc tak samo jak w serii próbnej 101,5 m. Niestety naszej reprezentantce Annie Twardosz nie udało dostać się do serii finałowej, zakończyła zawody na 34 miejscu, skacząc 79,5 m.

Chwilę po pierwszej serii rozpoczęła się seria finałowa, która odbywała się z 18 belki startowej, ale także z 17 i 16. Zawody wygrała Sara Takanashi (Japonia), oddając najdłuższy skok w dzisiejszym konkursie, aż 104,5 m, ustanawiając nowy kobiecy rekord skoczni, co pokazuje jej wyśmienitą formę. Na drugim miejscu podium znalazła się Nozomi Maruyama (Japonia), która skoczyła 103 m, podium uzupełniła Silje Opseth (Norwegia), skacząc 100 m.

Nozomi Maruyama, Sara Takanashi, Silje Opseth

Następne zawody Letniego Grand Prix kobiet odbędą się 2 września w Kazachstańskim Szczuczyńsku. Już dziś chcemy was serdecznie zaprosić na te zawody.