Alpen Cup w Oberhofie: Manuel Senoner zwycięża sobotnie zawody!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami sobotnia rywalizacja Alpen Cup w Oberhofie. Zawody odbyły się w trybie hybrydowym. Ponadto dwuboiści przystąpili do biegu na dystansie 10-ciu kilometrów w hali sportowej. Ostatecznie po triumf sięgnął Manuel Senoner. Do Włocha na podium dołączyli Benedikt Graebert i Lukas Dolezal. Najlepszy z Polaków – Andrzej Waliczek, uzyskał 11. wynik.

Manuel Senoner, fot. Zofia Hunkiewicz

Seria skoków

Do rywalizacji przystąpiło 64 zawodników, w tym pięciu Polaków. Warto wspomnieć, iż w konkursie zabrakło lidera i wicelidera klasyfikacji generalnej. Jiri Konvalinka został powołany do zawodów Pucharu Świata w Oslo, zaś drugi Jonathan Graebert do zmagań drugoligowych w Lahti.

Po serii skoków, na Rennsteig-Schanze (HS100), na prowadzenie wysunął się Kacper Jarząbek. Polak uzyskał dwie sekundy przewagi nad Manuelem Senonerem. Trzeci wynik wywalczył reprezentant gospodarzy – Mika Ketterer (+0:26). Jako kolejni sklasyfikowani zostali Austriacy – David Liegl (+0:29) i Kenji Grossegger (+0:37).

Szósty rezultat osiągnął Felix Brieden (+0:38), zaś siódmy ex aequo Luc Balland i Illia Chebolda (+0:39). Levi Hofmann (+0:40) i Mikołaj Wantulok (+0:46) zamknęli czołową dziesiątkę.

Kacper Jarząbek, fot. Martyna Okrzesik

Bieg na 10 km

Ostatecznie po triumf sięgnął Manuel Senoner. Włoch przebiegł wyznaczony dystans w czasie 25:39.6 minut. Ze stratą prawie 38 sekund, jako drugi na mecie zameldował się trzeci zawodnik w tabeli klasyfikacji – Benedikt Graebert. Najniższy stopień na podium wywalczył Lukas Dolezal (+39.0). Jako czwarty zaś, sklasyfikowany został Severin Reiter (+44.6).

Kolejne lokaty osiągnęli reprezentanci gospodarzy – Felix Brieden (+54.0), Mika Ketterer (+58.9) oraz Constantin Mueller – już z prawie dwuminutową stratą. Finn Kempf ulokował się na ósmym miejscu (+2:04.8), zaś Kenji Grossegger na dziewiątym (+2:02.3). Ostatni wynik w czołówce uzyskał Lubin Martin (+2:13.7).

Tuż za plecami Francuza, otwierającymi drugą dziesiątkę byli Andrzej Waliczek (+2:15.6) i Kacper Jarząbek (+2:18.3).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, fis-ski.com

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać