Alpen Cup w Tschagguns: Czeska dominacja!

Na starcie niedzielnej rywalizacji kombinatorów norweskich w Tschagguns, zjawiło się 59 zawodników. W rezultacie zmagania zdominowali reprezentanci Czech – Jiri Konvalinka oraz Lukas Dolezal. Dodatkowo na podium uplasował się także Niemiec Jonatan Graebert.

Jiri Konvalinka, Lukas Dolezal, fot. Martyna Okrzesik

Seria skoków

Na półmetku rywalizacji w Tschagguns, na czele plasował się Jiri Konvalinka. Czech oddał najdłuższy skok na odległość 103 metrów. Drugi wynik oraz drugie miejsce uzyskał Słoweniec Jost Juvan (98.5 m), natomiast trzeci rezultat wywalczył Lukas Dolezal (97 m). W najlepszej szóstce sklasyfikowani zostali także Jonatan Graebert (98 m), Maximilian Slamik (98 m) oraz Lilian Treand (97.5 m). Zawodnicy oddawali swoje skoki z 21. platformy startowej.

PEŁNE WYNIKI

Bieg na 5 km

Ostatecznie zawody zdominowali reprezentanci Czech. To triumf, po raz kolejny, sięgnął Jiri Konvalinka z czasem 12:10.1. Na drugiej pozycji uplasował się Lukas Dolezal (+9.4), a podium uzupełnił Niemiec Jonatan Graebert (+11.4). W rezultacie miejsca w czołowej szóstce, po zaciętej walce, wywalczyli także Niemiec Johann Undger (+24.5), Austriak Andreas Gfrerer (+25.4) oraz Francuz Lilian Treand (25.6).

Obecnie liderem klasyfikacji generalnej cyklu jest Jiri Konvalinka z sumą 380 punktów. Drugą pozycję zajmuje Lukas Dolezal (230 pkt), natomiast trzecią Jonatan Graebert (216 pkt).

źródło informacji: własne