Koniec sezonu dla Fridy Westman, zgrupowania i powroty na skocznie! – NEWSY (11-17.09.2023)

przez Julia Pawłowska

Co słychać w świecie skoków narciarskich? W ubiegłym tygodniu miało miejsce kilka wydarzeń, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. W sezonie 2023/24 nie zobaczymy Fridy Westman, która od pewnego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi. Z dobrych wieści, treningi wznowił kontuzjowany w lipcu Markus Müller. Co jeszcze wydarzyło się w przeciągu ostatnich kilku dni? Zapraszamy do lektury.

Frida Westman, fot. Martyna Okrzesik

Frida Westman opuści sezon 2023/24

Fridy Westman nie opuszcza pech. Skoczkini zmaga się z problemami zdrowotnymi, o których więcej możecie przeczytać tutaj. Kiedy wydawało się, że wszystko wraca na właściwe tory, Szwedka upadła podczas treningu w Trondheim. Po wykonaniu badań oraz otrzymaniu wyników, spełnił się jeden z gorszych możliwych scenariuszy. Frida Westman uszkodziła przednie więzadło krzyżowe w prawym kolanie. Uraz wymaga operacji, wobec czego kobiety nie zobaczymy na skoczni w sezonie 2023/24. Szwedka jednak zapowiada powrót do rywalizacji w przyszłym sezonie.

,,To oczywiście przykre, ale odbyłam już tę podróż wcześniej i wróciłam silniejsza. Tak się czuję nawet teraz, patrząc z perspektywy. Mój cel jest jasny i wrócę jeszcze silniejsza” – zapowiada Westman.

Markus Müller wraca do treningów

W lipcu austriacki skoczek narciarski Markus Müller doznał kontuzji. Mężczyznę mogliśmy zobaczyć na Igrzyskach Europejskich w Zakopanem, gdzie zajął 33. pozycję na Wielkiej Krokwi oraz 14. lokatę na Średniej Krokwi. Zaledwie kilka tygodni później, podczas sesji treningowej w Bischofshofen, częściowo zerwał środkowe więzadło w prawym kolanie, co wykluczyło Müllera z przygotowań do sezonu. W tym tygodniu podzielił się jednak na swoim Instagramie nowiną, że wznowił treningi.

,,Cieszę się, że wróciłem do treningów. Kolejny krok to odbudowanie siły i stabilności” napisał Markus Müller na swoim profilu na Instagramie.

ZOBACZ TEŻ: MARKUS MÜLLER KONTUZJOWANY!

Markus Müller, fot. Instagram.com/_mm_markus_

Norweskie zmagania w Lillehammer

Odpoczynku od rywalizacji nie mieli norwescy kombinatorzy, ponieważ w sobotę w Lillehammer odbyły się krajowe mistrzostwa Norwegii. W efekcie wśród kobiet dominowała Ida Marie Hagen z czasem 13:53.8. Na podium znalazły się także Mari Leinan Lund (+1:44.9) oraz Amerykanka Annika Malacinski (+2:23.9). Natomiast wśród mężczyzn najlepiej zaprezentował się Jens Lurås Oftebro z czasem 24:31.3. Miejsca na pudle wywalczyli także Sebastian Østvold (+23.3) oraz Espen Bjørnstad (+24.0). W zmaganiach wystartował również reprezentant Polski Paweł Szyndlar (+7:35.6), który ostatecznie zajął 20. pozycję.

Sebastian Østvold, Jens Lurås Oftebro, fot. instagram.com/sebastianstvold

Słoweńcy trenują w Sztokholmie

Słoweńscy reprezentanci kadry A kobiet i mężczyzn przebywali na zgrupowaniu w Sztokholmie od 11 do 14 września. Skoczkowie oraz skoczkinie mieli okazję sprawdzić się i wypróbować tunel aerodynamiczny, aby wyszlifować swoje umiejętności. Nachylenie tunelu pomaga w ćwiczeniu między innymi pozycji w locie. Kilka miesięcy temu taką formę treningu zastosowali również Polacy, a w ich ślad w lipcu podążyły polskie skoczkinie.

ZOBACZ TEŻ: POLSKIE SKOCZKINIE TRENOWAŁY W TUNELU AERODYNAMICZNYM!

Kadra A Słowenii na zgrupowaniu w Sztokholmie, fot. Instagram.com/sloskinordicteam

Reprezentanci Polski na zgrupowaniu w Niemczech

W minionym tygodniu kadra A polskiej reprezentacji w skokach narciarskich udała się do Oberstdorfu na zgrupowanie. Wśród zawodników panowały dobre nastroje, co można było zaobserwować na profilach społecznościowych skoczków. – ,,Wreszcie udany trening” – napisał Kamil Stoch na swoim profilu na Instagramie.

Kamil Stoch, fot: Instagram.com/Kamilstochofficial

W minionym tygodniu udało nam się również przeprowadzić wywiad z Jirim Konvalinką, ktory możecie zobaczyć tutaj!

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

Źródło informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać