Markus Müller kontuzjowany!

przez Martyna Okrzesik

Niestety, dotarła do nas informacja o kolejnej kontuzji jednego z austriackich skoczków narciarskich. Tym razem urazu doznał 21-letni medalista Mistrzostw Świata Juniorów 2022 z Zakopanego – Markus Müller. Reprezentanta Austrii czeka przymusowa przerwa od treningów.

Markus Müller, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: AUSTRIACKIE KADRY NA SEZON 2023/2024

Markus Müller doznał zerwania więzadła prawego kolana podczas treningu w Bischofshofen w zeszłym tygodniu. W efekcie przed nim od 6 do 8 tygodni przerwy od treningów, a także czeka go rehabilitacja, by wrócić do pełni sił.

Reprezentant Austrii znalazł się w składzie kadry na minione Igrzyska Europejskie 2023 na obiektach w Zakopanem. W efekcie konkurs na Średniej Krokwi okazał się udany w wykonaniu młodego Austriaka, gdyż zajął 14. pozycję. Natomiast na większej skoczni – Wielkiej Krokwi – uplasował się dopiero na 33. miejscu. Przypomnijmy, że Müller to medalista Mistrzostw Świata Juniorów 2022 z Zakopanego, gdzie w zmaganiach indywidualnych wywalczył 3. pozycję, przegrywając jedynie z Danielem Tschofenigiem i Davidem Haagenem. Dodatkowo został złotym medalistą w drużynie.

David Haagen, Daniel Tschofenig, Markus Mueller, fot. Martyna Okrzesik

W cyklu 2022/2023 Austriak zajął 72. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, z dorobkiem 8 punktów, które wywalczył w Titisee-Neustadt oraz Engelbergu. Znacznie częściej oglądaliśmy go w zmaganiach Pucharu Kontynentalnego, w którym ostatecznie uplasował się na 9. pozycji z sumą 708 punktów.

Po starcie podczas Igrzysk Europejskich 2023 w Zakopanem, mieliśmy okazję porozmawiać z młodym Austriakiem. Pełną rozmowę znajdziecie w poniższym linku.

ZOBACZ TEŻ: MARKUS MUELLER: ,,KONKURSY TAK WCZEŚNIE NIECO INGERUJĄ W OKRES PRZYGOTOWAWCZY, ACZKOLWIEK OSOBIŚCIE MI SIĘ TO PODOBA.”

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze social media – FacebookInstagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, Instagram/@ski_austria_skispringen

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać