Skoczkowie zakończyli zgrupowanie w Oberhofie

przez Małgosia Mikulska

W minionym tygodniu skoczkowie kadry A zakończyli zgrupowanie, przygotowujące ich do kolejnego sezonu. To już ostatnie szlify przed rozpoczynającym się wkrótce cyklem Letniego Grand Prix.

Kadra A podczas zgrupowania w Oberhofie, źródło: Polski Związek Narciarski

Zgrupowanie w Oberhofie

W dniach 10-14 lipca Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek oraz Kacper Juroszek trenowali w niemieckim Oberhofie na skoczniach Hans-Renner Schanze (K120 HS140) oraz Rennsteigschanze (K90 HS100). Trener reprezentacji Polski podkreśla, iż miejsce to już przed rokiem okazało się bardzo sprzyjające owocnym przygotowaniom do sezonu, dlatego zdecydowano się na powtórzenie tej lokalizacji w obecnym cyklu przygotowawczym.

„To duży stary obiekt, w starym stylu, dobry do latania. Dlatego skupialiśmy się właśnie na aspekcie lotu” – mówił Thomas Thurnbichler.

Nie obyło się także bez trudności z pogodą. Chwilami w treningach przeszkadzał zbyt silny wiatr, a skoczkowie w swoich mediach społecznościowych często narzekali na wysokie temperatury. Mimo to, jak podkreśla szkoleniowiec, obóz był udany, a cała drużyna jest zadowolona z jego efektów.

Piotr Żyła podczas zgrupowania w Oberhofie, źródło: instagram.com/piotr_zyla_official

Równolegle z kadrą A swój obóz przygotowawczy mieli także juniorzy w składzie: Tymoteusz Amilkiewicz, Wiktor Szozda, Jan Galica, Klemens Joniak, Łukasz Łukaszczyk, Kacper Tomasiak, Marcin Wróbel oraz Jakub Niemczyk.

Jan Galica, Kamil Stoch, źródło: Instagram/@evenement_zakopane

Plany kadry na najbliższe tygodnie

Jak podkreśla Thomas Thurnbichler miniony tydzień był poświęcony skokom narciarskim, natomiast w kolejnych dwóch będą skupiać się bardziej na treningu fizycznym. „Najważniejsze będzie dla nas zachowanie dobrego rytmu treningowego. (…) Podczas kolejnych dwóch tygodniu skupimy się na mieszance dobrego, ciężkiego treningu fizycznego oraz skoków, aby zachować rytm i przystąpić ze świeżymi nogami do Letniego Grand Prix w Szczyrku.”

Zanim jednak cykl Letniego Grand Prix zawita w Beskidy, odbędzie się jego inauguracja we francuskim Courchevel. Sztab trenerski nie podjął jeszcze ostatecznych decyzji odnośnie składu, jednak zapewnia, iż na zawody pojedzie mocna drużyna składająca się ze skoczków kadry A, uzupełniona o zawodników kadry B i grup regionalnych. Do Francji nie przyjedzie natomiast żeńska reprezentacja, która zaplanowała swój pierwszy start podczas zawodów w Polsce.

Przygotowania do Letniego Grand Prix w Szczyrku

Najważniejszą imprezą dla polskich skoczków w nadchodzącym czasie będą zawody Letniego Grand Prix w Szczyrku. Impreza ta powróci po aż 12 latach na skocznie Skalite w dniach 4-6 sierpnia. Będzie ona zdecydowanie próbą generalną przed zimowymi zawodami Pucharu Świata, które są zaplanowane na 17 stycznia 2024 roku.

„Szykujemy się na to, że w Szczyrku gościć będziemy przeszło 200 osób łącznie z wszystkich ekip. Wymaga to oczywiście odpowiednich działań logistycznych czy organizacyjnych i takie cały czas podejmujemy– podkreśla Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego konkursów w Szczyrku.

W sprzedaży internetowej są już dostępne bilety na zawody.

My już teraz zapraszamy na relację w konkursów na łamach naszego serwisu, a także za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych! – FacebookInstagram oraz Twitter

źródło informacji: Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać