Alpen Cup w Tschagguns: Dominacja Konvalinki!

przez Zofia Hunkiewicz

Tschagguns – kolejny przystanek zawodów Alpen Cup w kombinacji norweskiej. W miniony weekend również mogliśmy śledzić zmagania tej rangi. Wówczas triumfowali Richard Stenzel oraz Jiri Konvalinka. Do Austrii jednak nie przyjechał Niemiec. W efekcie Czech zdomimował konkurs. Dodatkowo na starcie pojawiło się sześciu polskich zawodników.

Montafoner Schanzenzentrum, Tschagguns, fot. Nick Schoenfeld

PCR

W piątek odbyła się sesja treningowa oraz runda prowizoryczna. Obie z nich wygrał Jiri Konvalinka. W pcr Czech oddał 102,5 metrowy skok. Drugą lokatę uzyskał Lilian Treand (106 m), zaś Jost Juvan trzecią (100 m). Następnie ex-aequo plasowali się Lukas Dolezal (97,5 m) i David Liegl (100,5 m), natomiast Johann Unger znalazł się tuż za nimi (99 m).

W pierwszej dziesiątce, swoje miejsca zajmowali jeszcze Polak oraz trzech Austriaków – Andreas Gfrerer (100 m), Kacper Jarząbek (101 m), Leonard Netzer (96,5 m) oraz Maximilian Slamik (102,5 m).

41. Jakub Cieślar – 93 m

Na starcie pojawiło się 57 zawodników z 60 zgłoszonych. Na belce nie zasiedli Bryan Venturini, Pius Guetl oraz Manuel Senoner. Dodatkowo kombinatorzy odbijali się z 22. oraz 23. platformy startowej.

Pełne wyniki

Konkurs

Seria skoków

Przed zawodami, odbyła się seria próbna, którą zwyciężył Jiri Konvalinka (100 m). Niedługo później, po pierwszej części konkursu, potwierdził swoją świetną dyspozycję. W serii skoków, Czech lądował dwa i pół metra dalej. Drugą lokatę wywalczył Jonathan Graebert (99 m), zaś Kacper Jarząbek trzecią (101 m). Następne miejsca zajmowali Maximilian Slamik (102 m), Johann Unger (99,5 m) oraz David Liegl (99 m).

Lilian Treand wywalczył siódmą pozycję (100,5 m), Jost Juvan ósmą (100,5 m), natomiast Sebastian Arnold dziewiątą (99 m). Lukas Dolezal po 98,5 metrowej próbie, zamknął czołową dziesiątkę.

Na starcie ponownie nie pojawił się Pius Guetl. Ponadto zawodnicy ruszali z 22. oraz 23. belki.

Rezultaty skoków

Jiri Konvalinka, fot. Zofia Hunkiewicz

Bieg

Ostatecznie swoją pozycję lidera obronił Jiri Konvalinka. Czech pokonał dziesięciokilometrowy dystans w czasie 24:05.7 minut. Tuż za nim, bowiem 3.6 sekundy później, na mecie zjawił się Jonathan Graebert. Trzecie miejsce zajął Lukas Dolezal (+10.6). Kolejno zawody kończyli Felix Brieden (+11.0), Lilian Treand (+11.2) oraz Leonard Netzer (+15.1).

Johann Unger zajął siódmą lokatę (+16.2), natomiast niecałą sekundę zanim, uplasował się Andreas Gfrerer. Martin Lubin wywalczył dziewiąte miejsce (+17.2), zaś Kacper Jarząbek zamknął najlepszą dziesiątkę (+20.1).

Pozostali Polacy zajmowali następujące pozycje:

14. Andrzej Waliczek (+44.5)
24. Szymon Dubiel (1:23.8)
33. Tymoteusz Dyduch (+1:53.3)
44. Piotr Nowak (+3:01.0)
48. Jakub Cieślar (+3:34.6)

Biegu nie ukończył Mael Niedhard, zaś Mikołaj Wantulok zrezygnował ze startu w nim.