Alpen Cup w Villach: Gfrerer i Malovrh najlepsi w sobotnich zmaganiach

Za nami sobotnie zmagania w austriackim Villach z cyklu Alpen Cup w kombinacji norweskiej. Po wiktorię w pierwszym letnim konkursie rangi FESA sięgnęli Austriak Andreas Gfrerer oraz Słowenka Tia Malovrh. Najlepszym z biało-czerwonych okazał się Mikołaj Wantulok.

Andreas Gfrerer, fot. Martyna Okrzesik

Mężczyźni

Piątkowy PCR

W piątkowej rundzie prowizorycznej wystartowało łącznie 69 zawodników z 10 reprezentacji. Obowiązywała 13. platforma startowa, natomiast Andreas Gfrerer, który zwyciężył PCR, ruszał z obniżonego poziomu najazdu o dwa stopnie. Austriacki dwuboista zaprezentował najdłuższą próbę na 96 metr, co przełożyło się na 4.8 punktu przewagi nad drugim Felixem Briedenem (95.5 m), zaś trzeci rezultat uzyskał Arne Hohlfeld (95.5 m). W najlepszej szóstce finiszowali również Johann Unger (95 m), Nick Seidel (93 m), a także Jonathan Graebert (91 m).

Seria skoków na HS98

Liderem na półmetku sobotniej rywalizacji ponownie okazał się Andreas Gfrerer. Tym razem Austriak zaprezentował skok na dystans 96.5 metra, co przełożyło się na 19-sekundową przewagę nad drugim Felixem Briedenem, który uzyskał taką samą odległość. Najlepszą trójkę uzupełniał natomiast Jonathan Graebert (94 m; +0:26).

Lokaty w pierwszej szóstce wywalczyli również David Liegl (97 m; +0:35), Arne Hohlfeld (95 m; +0:35) oraz Johann Unger (94 m; +0:41).

Pierwszą dziesiątkę domknęli Finn Kempf (89.5 m; +1:02), Nick Seidel (93.5 m; +1:06), Manuel Senoner (89.5 m; +1:14), a także Mika Ketterer (88 m; +1:25).

Wyniki Polaków po serii skoków:
19. Mikołaj Wantulok – 90 m; +1:41
23. Andrzej Waliczek – 85.5 m; +1:54
35. Tymoteusz Dyduch – 78.5 m; +2:30
42. Piotr Nowak – 78 m; +3:04
59. Jakub Cieślar – 73.5 m; +3:58

Dyskwalifikacje za nieprzepisowy kombinezon otrzymali Hugo Ackermann, a także Ozbej Sinkovec. Obowiązywała 11. platforma startowa.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SERII SKOKÓW

Bieg na 10 km

Podczas wyścigu na dystans dziesięciu kilometrów trwała zacięta rywalizacja pomiędzy Andreasem Gfrererem, a Davidem Lieglem o triumf w sobotnim konkursie. Ostatecznie to Gfrerer zaznał smaku zwycięstwa, z przewagą 9 sekund nad swoim rodakiem. Na najniższym stopniu podium uplasował się Niemiec Felix Brieden (+33.6). W najlepszej szóstce finiszowali także Jonathan Graebert (+49.0), Manuel Senoner (+55.8) i Lubin Martin (+1:09.3).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Kobiety

Najlepsza spośród dwudziestu zawodniczek w piątkowej rundzie prowizorycznej, okazała się Romane Baud. Francuzka oddała próbę na dystans 96 metrów, co okazało się najlepszą odległością. Czołową trójkę dopełniły Słowenki – Tia Malovrh (92 m) oraz Masa Likozar Brankovic (87 m). Miejsca w pierwszej szóstce wywalczyły również Maja Loh (87.5 m), Greta Pinzani (85 m) i Ludovica Del Bianco (81 m). Obowiązywała 20. belka startowa.

Po sobotniej rywalizacji na skoczni, na czele plasowała się Romane Baud, dzięki skokowi na 92 metr. Tuż za nią, z 14-sekundową stratą, znajdowała się Tia Malovrh (91 m), zaś trzeci rezultat zanotowała Masa Likozar Brankovic (81.5 m; +1:25). Za czołową trójką sklasyfikowane zostały Greta Pinzani (81.5 m; +1:26), Manca Kobentar (80 m; +1:28), a także Fabienne Klumpp (78 m; +1:37). Dwuboistki prezentowały swoje próby z 19. poziomu najazdu.

Bieg na 5 km

Pewną wiktorię po biegu na pięciokilometrowej trasie, zagwarantowała sobie Słowenka Tia Malovrh. Zawodniczka pokonała wyznaczony dystans w czasie 13:49.3 min. Kolejne pozycje medalowe objęły Romane Baud (+1:02.2) przed Masą Likozar Brankovic (+1:11.6). Noty dające miejsce w pierwszej szóstce uzyskały również Greta Pinzani (+1:19.6), Manca Kobentar (+1:53.9) oraz Fabienne Klumpp (+2:18.4).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Na niedzielę zaplanowano drugi dzień zmagań kombinatorów norweskich w austriackim Villach. O godzinie 10:00 rozpocznie się seria skoków na Villacher Alpen Arena (HS98), zaś o 12:40 i 13:00 odbędą się kolejno biegi kobiet (2.5 km) oraz mężczyzn (5 km).

źródło: informacja własna