Austria Cup w Ramsau: Rehrl, Walcher, Hofmann i Gruber zwycięzcami!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami pierwsze zmagania serii Austria Cup w sezonie zimowym. Pierwszy przystanek miał miejsce w Ramsau, gdzie na starcie zawodnicy rywalizowali ze sobą w siedmiu kategoriach wiekowych. Mężczyźni poza skokiem mieli do przebiegnięcia 10-kilometrowy dystans, zaś kobiety 5-cio. W rezultacie, triumfowali między innymi Franz-Josef Rehrl, Paul Walcher, Levi Hofmann, bądź Katharina Gruber.

Levi Hofmann, fot. Zofia Hunkiewicz

Jugend

Na starcie zmagań roczników 2007-2008, pojawiło się się zaledwie czterech dwuboistów. W biegu zabrakło Lukasa Muehlbachera, który wcześniej przystąpił do serii skoków. Triumf wywalczył Levi Hofmann, który dobiegł do mety w czasie 28:44.6 minut. Jako drugi plasował się Kenji Grossegger (+27.4). Trzecią pozycję, już z ponad minutową stratą osiągnął Maximilian Vorderegger. Tuż poza podium znalazł się zawodnik TS Ski Nordic 4.0 – Pius Guetl (+3:13.1).

Junioren

Kategoria juniorów była najliczniej obsadzona, bowiem wystartowało dziesięciu młodych mężczyzn. Nie powinno nikogo zdziwić zwycięstwo wielokrotnego medalisty z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Juniorów w Whistler. Paul Walcher pokonał wyznaczony dystans w czasie 26:36.7 minut. Drugi wynik uzyskał Andreas Gfrerer (+1:42.6), zaś trzeci Leonard Netzer (+2:13.9). Ponadto lokaty w czołowej piątce wywalczyli Sebastian Arnold (+2:16.5) i Johannes Steiner (+2:40.8).

Allg. Klasse

W klasie dla najstarszych zawodników, pojawiło się pięciu dwuboistów. Podium zajęli sportowcy występujący w Pucharze Świata – Franz-Josef Rehrl (25:28.8), Martin Fritz (+39.2) oraz Lukas Greiderer (+41.6). Warto wspomnieć, iż rywalizowali oni z racji tygodniowej przerwy w zmaganiach najwyższego szczebla. Tuż za nimi, uplasował się reprezentant kadry B – Samuel Bauregger (+5:00.7). Piąty rezultat uzyskał Nico Rathgeb (+5:07.0).

Franz-Josef Rehrl, fot. Agnieszka Krajewska

Damen

W kategorii pań, rywalizowało sześć zawodniczek. Zwyciężyła reprezentantka UVB Hinzenbach – Katharina Gruber, która pięciokilometrowy dystans przebiegła w czasie 16:19.5 minut. Z prawie dwuminutową stratą do liderki, na mecie pojawiły się Anna-Sophia Gredler oraz Laura Pletz. Ponadto w czołowej piątce, już z większą luką czasową, uplasowały się także Julia Schmidt (+3:29.4) i Eva-Maria Holzer (+3:49.6).

Gäste

W zawodach Austria Cup, udział wzięli również goście. W kategorii najmłodszych zwyciężył Noe Kempf (32:01.9). Podium dopełnili także dwuboiści z rocznika 2008 – Mael Niedhart (+2:03.1) oraz Lars Lobsinger (+3:17.6).

Wśród juniorów, startował Finn Kempf, który uzyskał 30:17.4 minutowy czas. Zaprezentowała się także reprezentantka SV Innsbruck Bergisel – Giulia Belz (18:52.0).