Austria Cup w Villach: Moosbrugger, Held, Poelz, Woergoetter i Schuller zwycięzcami!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami kolejne zmagania krajowej rangi Austria Cup. Tym razem Villach, gościło trzecią edycję zawodów. Wystartowało pięć głównych kategorii. W rezultacie, w sobotę, po triumf sięgnęli między innymi Marco Woergoetter, Johannes Poelz, bądź Sahra Schuller.

Johannes Poelz fot. Zofia Hunkiewicz

Jugend I

W kategorii roczników 2008 i wyżej, wzięło udział szesnastu zawodników. Ostatecznie zmagania zwyciężył Maxi Moosbrugger (95; 91 m). Drugi stopień na podium, uzyskał David Gruber, który tracił zaledwie 2.2 punktu do triumfatora. Skoczek reprezentujący klub SC Bischofshofen skoczył kolejno 95,5 oraz 91,5 metra. Trzecią lokatę, wywalczył Fabian Plank (94,5; 93 m). Ponadto w czołowej piątce plasowali się Thomas Gfrerer (88; 87 m) oraz Stefan Spoeck (91; 85,5 m).

Wśród najmłodszych, belka była ustawiona na 14. stopniu.

Maxi Moosbruger, fot. Zofia Hunkiewicz
źródło: ewoxx.com

Jugend II

Kolejna grupa nieco młodszych sportowców, tym razem z roczników 2006 i 2007, liczyła czternastu zawodników. Warto odnotować, iż na starcie zabrakło dwóch zawodników, którzy co zawody, dominują w owej kategorii. Lukas Haagen oraz Niki Humml, otrzymali połowanie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2024 w Gangwon.

W sobotę, triumf wywalczył Fabian Held, który skoczył 97 oraz 94 metrów. Ze stratą 14 punktów, drugą pozycję zajął Thomas Benedik (94,5; 90,5 m). Na podium znalazł się także Tobias Bachleitner. Reprezentant klubu ASVO SC Hoehnhart, lądował na 94 oraz 88 metrze. Następnie miejsca zajmowali Maxi Zaller (91,5; 92 m) oraz Matthias Wieser (92,5; 88,5 m).

Skoczkowie odbijali się z 10. belki.

Junioren

Wśród juniorów, na liście widniało dwanaście zgłoszonych zawodników. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął Johannes Poelz (97,5; 95,5 m), który wyprzedził Simona Steinbergera o prawie 10 punktów. Sportowiec z klubu SC Mayrhofenl, skoczył kolejno 97 oraz 92,5 metra. Trzecie miejsce zajął Clemens Vinatzer (93,5; 91 m). Następnie plasowali się Julian Ertl (88,5; 87 m) oraz Louis Obersteiner (89,5; 86 m).

Juniorzy startowali z 8. najazdu.

Allgemeine Klasse

W ogólnej kategorii, wzięło udział trzynastu skoczków. Ostatecznie zwyciężył Marco Woergoetter, który podwójnie poszybował na 95 i 92 metr. Ze stratą 7,3 punktu za Austriakiem, uplasował się Hannes Landerer (95; 89,5 m). Najniższy stopień na podium dopełnił Niklas Bachlinger. Reprezentant WSV Schoppernau, lądował na 95 oraz 88,5 metrze. Kolejne miejsca zajmowali Elias Medwed (92,5; 88 m) oraz Xaver Aigner (93,5; 87,5 m).

Zawodników obowiązywała 8. platforma startowa.

Marco Wörgötter, fot. Zofia Hunkiewicz

Juniorinnen

W zawodach w Villach, wzięły również udział kobiety. Na starcie pojawiło się pięć reprezentantek kraju. Warto odnotować absensję dwóch kluczowych zawodniczek – Sary Pokorny oraz Meghann Wadsak. Austriaczki, podobnie jak Haagen i Humml, udały się na Igrzyska do Gangwon.

Zwyciężyła Sahra Schuller, która skoczyła 92,5 i 91,5 metra. Reprezentantka klubu ASVO SC Hoehnhart, pokonała drugą Luise Tritscher (77,5; 77 m) o 62,2 punktu! Trzecie miejsce uzupełniła zaś Elisa Deubler. Skoczkini z rocznika 2006, w obu seriach lądowała na 76,5 metrze. Amy Doegl (76,5; 74,5 m) oraz Lana Trailovic (61; 62 m) zamknęły stawkę.