Bjørtomt z zerwanym więzadłem krzyżowym. ,,Będę musiał przejść operację”

przez Karolina Lenard

Pomimo tego, że po kilku miesiącach zaciętej konkurencji na arenie międzynarodowej, zimowe zawody już się zakończyły. Skoki narciarskie, niestety ponowie pokazały swe gorzkie oblicze dla wielu śmiałków. Oprócz ostatnich upadków w słoweńskiej Planicy, boleśnie minioną kampanię zapamięta także Pål Håkon Bjørtomt. Przypomnijmy, iż Norweg doznał urazu na Inselbergschanze w ramach drugoligowej rywalizacji w lutym tego roku.

Pål-Håkon Bjørtomt, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ: SŁODKO-GORZKI WEEKEND PÅLA-HÅKONA BJØRTOMTA. ,,JEST SZANSA, ŻE TO BYŁY MOJE OSTATNIE SKOKI TEJ ZIMY

Kontuzja Påla-Håkona Bjørtomta

Do urazu 23-letniego Norwega doszło podczas konkursów z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Zawody gościło wówczas niemieckie Brotterode i skocznia Inselbergschanze.

Pierwszy dzień rywalizacji dla Påla-Håkona Bjørtomta był niezwykle szczęśliwy. Zawodnik odniósł wówczas swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach drugoligowych, z 1.3-punktowym zapasem, nad drugim Fredrikiem Villumstadem. – ,,Jestem bardzo zadowolony z sobotniego występu oraz tego, że udało mi się sprawić, że wszystko ułożyło się na moją korzyść!” – skomentował.

Niestety w niedzielnym konkursie, w serii finałowej Bjørtomt doznał niefortunnego upadku, po wylądowaniu na odległości 112.5 metra. Po jego skoku nastała kilkuminutowa przerwa, a sam skoczek opuścił skocznię na noszach, w towarzystwie opieki medycznej. Dzień później, za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, poinformował o swoim aktualnym stanie zdrowia. Norweg wyznał, że jego skoki oddane w niemieckim Brotterode, były prawdopodobnie ostatnimi, jakie zaprezentował w tym sezonie zimowym.

źródło: Instagram/@palbjortomt

ZOBACZ TEŻ: KONTUZJOWANY EETU NOUSIAINEN Z OPÓŹNIONYMI PRZYGOTOWANIAMI DO KOLEJNEGO SEZONU!

,,Będę musiał przejść operację”

Po ponad miesiącu od nieszczęśliwych wydarzeń Norweg, ponownie za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał informację o swoim aktualnym stanie zdrowia.

W rezultacie zawodnika czeka przymuszona dłuższa przerwa od treningów, a także powrotu na skocznię. Lekarska diagnoza wykazała ostatecznie całkowite zerwanie więzadła krzyżowego, a także uszkodzenie łąkotki wewnętrznej i zewnętrznej. Bjørtomta czeka operacja, która planowo ma się odbyć poniedziałek – 8 kwietnia. Jak sam wspomina nie traci nadziei na szybki powrót. – ,,Muszę więc przejść dłuższy okres rehabilitacji i treningów. Będę pauzował przez co najmniej 9 miesięcy. Jestem pewien, że jeszcze będę skakał!”– zakończył 23-latek.

Norweski skoczek w kampanii 2023/2024 regularnie występował w zawodach Pucharu Kontynentalnego, sukcesywnie zdobywając kolejne pucharowe punkty. Wiktoria w Brotterode, była jego najlepszym rezultatem z minionego cyklu, natomiast wcześniej, Norweg otarł się również o podium, podczas domowego konkursu w Lillehammer.

ZOBACZ TEŻ: GIOVANNI BRESADOLA KONTUZJOWANY. ,,CZEKA MNIE OPERACJA”

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, Instagram/@palbjortomt

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać