Co słychać u polskich skoczków? – Newsy

przez Julia Pawłowska

Co słychać u polskich skoczków? 

Miniony tydzień biało-czerwoni spędzili na zasłużonych urlopach. Zamiast kolejnego zgrupowania kadra A oraz B mogła odpocząć i zebrać siły na nadchodzący sezon. Jaką formę odpoczynku wybrali Polacy? Niektórzy chętnie dzielili się momentami z urlopu na swoich social mediach, inni natomiast postanowili odpocząć zarówno od treningu jak i internetu. Maciej Kot wypoczywał wraz z rodziną na słonecznej Krecie, Tomasz Pilch postanowił wybrać się do Barcelony, na Rodos można było spotkać Aleksandra Zniszczoła z żoną oraz córką, a Wyspy Kanaryjskie odwiedził Andrzej Stękała.

Zmagania zagranicznych skoczków

Polacy przebywają na urlopie, jednak co w tym czasie robią zagraniczni skoczkowie?

W tym tygodniu Finowie oraz Norwegowie nie odpoczęli od skoczni. W każdym z wymienionych państw odbyły się krajowe zawody, których wyniki najlepszej trójki przedstawiamy poniżej. 

Zawody w Rovaniemi – 13 sierpnia

Lp.ZawodnikSkok 1Skok 2
1.Ilkka Herola94,5m103m
2.Antti Aalto92,5m97m
3.Niko Kytosaho95m90m

Zawody w Oslo – 11 sierpnia

Lp.ZawodnikSkok 1Skok 2
1.Sondre Ringen96,5m100,5m
2.Kristoffer Eriksen Sundal100m97m
3.Anders Sandberg Haare97m100m

Zawody w Iron Mountain odwołane 

Niestety, mimo zapowiedzi i konkretnych planów, zawody w Iron Mountain zostały odwołane. Decyzję podjęto przede wszystkim z powodów finansowych. Jest to duża strata, ponieważ konkurs w USA byłby ciekawym urozmaiceniem i zmianą otoczenia. Stany Zjednoczone będą musiały poczekać na swoją kolej minimum rok dłużej, gdyż Puchar Świata ostatnio zagościł w Michigan w 2004 roku.

Jaka skocznia zamiast Iron Mountain? Zastępstwo na ten moment nie zostało ogłoszone. Prawdopodobnie będzie to europejska miejscowość, ponieważ bardzo mało prawdopodobne jest, aby zawody odbyły się poza granicami Starego Kontynentu. 

Jeśli spodobał Wam się dzisiejszy post, to zachęcamy do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Facebook, Twitter i Instagram.

Źródła informacji; własne
Źródła grafik; Instagram/@tomasz.pilch.official, @andrzejstekala, @sondreringen

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać