COC i ICOC w Lillehammer: Zapowiedź, harmonogram, listy startowe

przez Małgosia Mikulska

Po zeszłotygodniowych emocjach w Lillehammer w ten weekend na skoczniach Lysgårdsbakken zmierzą się zawodnicy i zawodniczki drugiej ligi. Skoczkowie w Pucharze Kontynentalnym skakać będą na skoczni dużej, natomiast skoczkinie w Pucharze Interkontynentalnym zmierzą się na obiekcie normalnym.

Lysgårdsbakken, fot. Andrea Campregher

ZOBACZ TEŻ: ZMIANY SPRZĘTOWE NA NOWY SEZON

Listy startowe

Do zawodów w Lillehammer przystąpi 47 zawodniczek z 14 krajów. Przypomnijmy, iż rywalizacja w Pucharze Interkontynentalnym obejmuje zarówno zmagania letnie jak i zimowe i powstała z połączenia Pucharu Kontynentalnego i FIS Cupu pań. W ten weekend zabraknie jednak liderki klasyfikacji generalnej Anniki Sieff. Spośród występujących skoczkiń najwyżej sklasyfikowana jest Norweżka Ingvild Synnoeve Midtskogen, która po zawodach w Stams zajmuje trzecie miejsce.

W Lillehammer wystąpią trzy Polki: Nicole Konderla, Paulina Cieślar oraz Wiktoria Przybyła.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ STARTOWĄ PAŃ

W Pucharze Kontynentalnym zobaczymy 54 skoczków z 11 państw. Na starcie zabraknie lidera klasyfikacji generalnej Piusa Paschke, który obecnie świetnie sprawuje się w Pucharze Świata. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem jest zatem zajmujący drugie miejsce Clemens Leitner.

Co ciekawe, do zimowej rywalizacji powraca Kevin Bickner, który w zeszłym sezonie nie przyleciał do Europy i w rezultacie widzieliśmy go jedynie podczas zawodów w Lake Placid.

Polska reprezentacja liczy siedem osób. W Lillehammer zaprezentują się zatem: Klemens Joniak, Jan Habdas, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Jakub Wolny oraz Aleksander Zniszczoł. Ten ostatni, wraz z Kamilem Stochem, w efekcie słabych występów w Pucharze Świata, został wycofany z zawodów najwyższej rangi. W ich miejsce zostali nominowali Maciej Kot i Andrzej Stękała.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ STARTOWĄ PANÓW

Harmonogram

ZOBACZ TEŻ: LYSGÅRDSBAKKEN – LILLEHAMMER, NORWEGIA

Skocznia

Lillehammer to miasto położone w południowo-wschodniej Norwegii. Właśnie tam znajduje się kompleks skoczni Lysgårdsbakken, na którym w 1994 roku rozegrano XVII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Od lat dziewięćdziesiątych obiekty te goszczą w Pucharze Świata, a konkursy na nich rozgrywane zaliczały się między innymi do Turnieju Nordyckiego czy Raw Air. Rekordzistami skoczni normalnej są Ema Klinec (104.5 m) i Karl Geiger (107.5 m), natomiast na skoczni dużej najdalej wylądowali Maren Lundby, Simon Ammann i Markus Eisenbichler (146 m).

Zawody rangi Pucharu Kontynentalnego wracają do Lillehammer po 5 latach nieobecności.

Na zakończenie zapraszam na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródła informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać