Emely Torazza zmienia barwy narodowe

przez Martyna Okrzesik

Dwukrotna złota medalistka mistrzostw Szwajcarii w skokach narciarskich – Emely Torazza – podjęła decyzję o zmianie barw narodowych na niemieckie. Zawodniczka już od sezonu 2024/2025 planuje startować w zawodach międzynarodowych jako reprezentantka Niemiec.

Emely Torazza, źródło: suedostschweiz.ch

Emely Torazza zmienia barwy narodowe

Jak informuje Szwajcarski Związek Narciarski, niespełna 20-letnia Emely Torazza podjęła decyzję o zmianie barw narodowych. Zawodniczka chce w następnych konkursach na arenie międzynarodowej, reprezentować swoją drugą ojczyznę – Niemcy. Reprezentantka SC Riedern urodziła się bowiem w Weimar w Turyngii. Cały proces dotyczący zmiany narodowości ma zostać zatwierdzony przez Międzynarodową Federację Narciarską i Snowboardową (FIS) w czerwcu.

Torazza jest członkiniom szwajcarskich kadr narodowych od trzech lat. Swój debiut w zmaganiach elity zaliczyła 5 listopada 2022 w Wiśle, wówczas plasując się na 40. pozycji. Jej najlepszym wynikiem w zawodach Pucharu Świata jest 29. miejsce, które wywalczyła w słoweńskim Ljubnie w 2023 roku.

ZOBACZ TEŻ: CO Z KARIERĄ URSY BOGATAJ?

Emely Torazza reprezentowała Szwajcarię na wielu międzynarodowych imprezach. W 2023 roku uczestniczyła w swoich pierwszych Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023 w słoweńskiej Planicy. Reprezentantka SC Riedern miała okazję zaprezentować się m.in. na Igrzyskach Europejskich 2023 w Zakopanem, igrzyskach olimpijskich młodzieży (Lausanne 2020), a także czterokrotnie brała udział w mistrzostwach świata juniorów (Lahti 2021, Zakopane 2022, Whistler 2023, Planica 2024). Ponadto podczas EYOF 2022 w Vuokatti w 2022 wywalczyła brązowy medal w konkursie drużyn mieszanych w składzie z Siną Arnet, Yanickiem Wasserem oraz Leanem Niederbergerem.

Yanick Wasser, Lean Niederberger, Sina Arnet, Emely Torazza, źródło: Instagram: @_torazza_emely_

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR SZWAJCARII NA SEZON 2024/2025

Odejście Torazzy ze szwajcarskiej reprezentacji jest jej znacznym osłabieniem. Tym samym w strukturach kadr Szwajcarskiego Związku Narciarskiego pozostają cztery zawodniczki – Sina Arnet, Celina Wasser, Rea Kindlimann, a także Simone Buff.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: swiss-ski.com

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać