Antoine Gérard kończy karierę. ,,Ta myśl chodziła mi po głowie już od jakiegoś czasu”

przez Martyna Okrzesik

W środowe popołudnie, Antoine Gérard za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, poinformował o zakończeniu swojej kariery sportowej, jako kombinator norweski. ,,Nadszedł czas, abym zamknął rozdział związany z kombinacją norweską” – napisał niespełna 29-letni Francuz.

Antoine Gérard, fot. Mattéo Baud

ZOBACZ TEŻ: SAMUEL COSTA NIESPODZIEWANIE KOŃCZY KARIERĘ. ,,ŻYCIE JEST PIĘKNE, ALE CZASAMI NIE WSZYSTKO IDZIE PO NASZEJ MYŚLI”

Antoine Gérard kończy karierę

W środowe popołudnie, Antoine Gérard zamieścił wpis na swoim profilu na Instagramie, informujący o zakończeniu kariery sportowej, jako kombinator norweski. – ,,Nadszedł czas, abym zamknął rozdział związany z kombinacją norweską. Po chwili namysłu w kwietniu, zdecydowałem się zakończyć karierę profesjonalnego sportowca. Ta myśl chodziła mi po głowie już od jakiegoś czasu i w głębi duszy czuję, że nadszedł czas, aby zmienić swoje życie! Jestem dumny i szczęśliwy ze wszystkiego, co osiągnąłem. Dzięki temu sportowi przeżyłem niesamowite chwile, poznałem wspaniałych ludzi, doznałem wyjątkowych emocji, a także po prostu spełniłem dziecięce marzenia!” – napisał Antoine Gérard.

W dalszej części opublikowanego postu, Francuz podziękował wszystkim osobom oraz organizacjom zaangażowanym w rozwój jego kariery sportowej. – ,,Dziękuję wszystkim osobom i organizacjom, które mnie wspierały i pomogły mi tego doświadczyć! Oczywiście wszystkim moim kolegom z drużyny, a także trenerom, technikom, fizjoterapeutom i osteopatom, którzy sprawili, że ta przygoda była niesamowita! FFS, region Grand Est, departament Wogezów i oczywiście komitet Wogezów oraz mój klub US Ventron, wszyscy moi sponsorzy, obecni i byli patroni oraz moi dostawcy sprzętu. Chciałbym także szczególnie podziękować Policji Krajowej i Zespołowi Policji, które mnie wspierały i pozwoliły mi nadal wierzyć w moje projekty, które zapewniły mi stabilizację życiową i które nadal będą mi pomagać!” – podziękował niespełna 29-letni Francuz.

źródło: Instagram: @antoinegerarddd

– ,,Na koniec wielkie podziękowania dla moich bliskich, moich rodziców, mojej rodziny, mojej dziewczyny, moich przyjaciół, wszystkich ludzi, którzy zawsze mnie wspierali i którzy często byli na poboczu toru i motywowali mnie, abym dał z siebie wszystko! Zamierzam teraz otworzyć nowy rozdział w swoim życiu, mam mnóstwo projektów i pragnień. Jestem podekscytowany odkryciem innego stylu życia. Pewne jest, że sport pozostanie w jego centrum” – dodał Gérard.

ZOBACZ TEŻ: MŁODZI ZAWODNICY ODSTAWIAJĄ NARTY NA BOK. ,,DZIĘKUJĘ, TO BYŁ ZASZCZYT”

Przebieg kariery

Reprezentant US Ventron zadebiutował w zawodach Pucharu Świata dokładnie 19 grudnia 2015 roku, podczas rywalizacji w austriackim Ramsau. Debiut Francuza nie należał do najbardziej udanych, ponieważ został zdyskwalifikowany. Gérard uczestniczył w mistrzostwach świata w 2015, 2017, 2019, 2021, a także 2023 roku. Zawodnik wystąpił także na igrzyskach olimpijskich w 2018 oraz 2022 roku.

źródło: Instagram: @antoinegerarddd

Nigdy nie stanął indywidualnie na podium zawodów Pucharu Świata, natomiast dwukrotnie plasował się na piątej pozycji w sezonie 2017/2018. Ponadto trzykrotnie meldował się w czołowej trójce w rywalizacji drużynowej. Jego najlepszą lokatą w klasyfikacji generalnej elity, był 25. rezultat w sezonie 2017/2018.

Trzykrotnie plasował się na podium zmagań Letniego Grand Prix w 2019 roku, zwyciężając w Oberhofie, a także zajmując drugie i trzecie miejsce w Tschagguns i Planicy. Ostatecznie Francuz ukończył cykl na 3. pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu, co było jego życiowym wynikiem.

Ostatnie lata były nie należały do najłatwiejszych dla francuskiego dwuboisty, a problemy towarzyszyły mu głównie na skoczni narciarskiej. Pomimo słabszej formy w ostatnich latach, odejście Gérarda będzie znacznym osłabieniem dla francuskiej reprezentacji.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, Instagram: @antoinegerarddd

0 komentarzy
5

Może ci się spodobać