Składy kadr Austrii w skokach narciarskich na sezon 2024/2025

przez Zofia Hunkiewicz

Austriacy odsłonili swoje karty, przedstawiając nazwiska sportowców zakwalifikowanych do poszczególnych miejsc w kadrach na cykl 2024/2025. Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, ponownie utworzono grupę narodową, A, B i C. Ponadto względem minionego sezonu, zaszło parę zmian.

Reprezentacja Austrii, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR AUSTRII W KOMBINACJI NORWESKIEJ NA SEZON 2024/2025

Mężczyźni

Kadra narodowa

Nominację do grupy narodowej ponownie uzyskali ci sami zawodnicy, którzy już wcześniej reprezentowali swój kraj na najwyższym szczeblu. W skład ekipy wchodzą Jan Hoerl, Manuel Fettner, Daniel Huber, Stefan Kraft, Daniel Tschofenig i Michael Hayboeck.

Warto również wspomnieć, iż w ubiegłym sezonie to między innymi dzięki tym zawodnikom, Austriacy sięgnęli po triumf w Pucharze Narodów. Wyprzedzili oni drugich Słoweńców o ponad 3000 punktów. Dodatkowo zwycięstwo w klasyfikacji generalnej osiągnął Stefan Kraft.

Kadra A

W kadrze A, miejsce otrzymało dziewięciu skoczków. Co ciekawe, sezon temu mieściło się tam jedynie czterech Austriaków – Clemens Aigner, Clemens Leitner, Maximilian Steiner i Philipp Aschenwald. Sportowcy zachowali swoje pozycję. Do grupy dołączyli zaś Francisco Moerth, Markus Mueller, Maximilian Ortner, Jonas Schuster i tegoroczny mistrz świata juniorów – Stephan Embacher.

Reprezentacja Austrii podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem 2024, fot. Martyna Okrzesik
Kadra B

Jednym z zespołów, w którym nastąpiła większa zmiana, jest kadra B. W jej skład wchodzą Hannes Landerer, Johannes Poelz, Simon Steinberger, Fabian Held, Clemens Vinatzer, Marco Woergoetter i Lukas Haagen. Względem ubiegłego roku, miejsca stracili Niklas Bachlinger, Andre Fussenegger, Julijan Smid, Raffael Zimmermann i Louis Obersteiner. Co więcej, tych Austriaków nie ujrzymy na żadnej z list.

Reprezentacja Austrii podczas zawodów FIS Cup w Zakopanem 2024, fot. Zofia Hunkiewicz
Kadra C

Ostatnią utworzoną ekipą jest ta, która pomaga wspierać rozwój najmłodszych zawodników. Do takowej przynależą Tobias Bachleitner, Nikolaus Humml, Thomas Benedik, Maximilian Moosbrugger, Fabian Plank, Maximilian Zaller, Matthias Wieser oraz powracający po kontuzji Jakob Steinberger.

Kobiety

Kadra narodowa

Do grupy narodowej, składającej się z zawodniczek wyłonionych na podstawie osiągnięć i doświadczenia, powołano cztery skoczkinie. W tej elitarniejszej drużynie znalazły się Lisa Eder, Sara Marita Kramer, Eva Pinkelnig i Jacqueline Seifriedsberger.

Warto podkreślić także, iż w minionym sezonie Eva Pinkelnig zameldowała się jako druga w klasyfikacji Pucharu Świata, zaś Austriaczki wspólnie sięgnęly po triumf w Pucharze Narodów. Skoczkinie wyprzedziły Słowenki o 449 punktów.

Kadra A i B

Grupę A, obsadziły Chiara Kreuzer, Julia Muehlbacher oraz Hannah Wiegele – utalentowane zawodniczki, które od lat odnoszą sukcesy na międzynarodowych arenach skoków narciarskich. Jako jedyna, posadę pod literką B, zajęła reprezentantka klubu ASVOE Nordic Team Salzkammergut – Katharina Ellmauer.

Kadra C

Natomiast w grupie C, składającej się z najmłodszych, znalazły się Elisa Deubler, Sara Pokorny, Luise Tritscher, Meghann Wadsak oraz Sahra Schuller. Choć dopiero rozpoczynają swoją karierę w światku skoków narciarskich, już teraz prezentują potencjał, który może przynieść im wiele sukcesów w przyszłości.

Elisa Deubler, fot. Zofia Hunkiewicz

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji – skiaustria.at

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać