Składy kadr Austrii w kombinacji norweskiej na sezon 2024/2025

przez Zofia Hunkiewicz

Zbliżający się sezon 2024/2025 w kombinacji norweskiej zapowiada się jako czas intensywnej rywalizacji i nowych wyzwań dla austriackich zawodników. Męska, jak i żeńska kadra narodowa oraz podział na kategorie A, B i C to zaledwie część tego, co czeka fanów tej ekscytującej dyscypliny sportu.

Johannes Lamparter, fot. Agnieszka Krajewska

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR AUSTRII W SKOKACH NARCIARSKICH NA SEZON 2024/2025

Mężczyźni

Kadra narodowa

Wśród męskiej kadry narodowej, składającej się z topowych zawodników, znaleźli się Johannes Lamparter, Lukas Greiderer, Franz-Josef Rehrl, Stefan Rettenegger oraz Thomas Rettenegger.

Warto odnotować wiktorię tej drużyny, która ostatecznie triumfowała w Pucharze Narodów. Dodatkowo Stefan Rettenegger i Johannes Lamparter umościli się na podium klasyfikacji generalnej, pozwajając wyprzedzić się jedynie Jarlowi Magnusowi Riiberowi.

Kadra A i B

Do kadry A, nominację ponownie uzyskał Manuel Einkemmer. Do dwuboisty dołączą Martin Fritz, Florian Kolb, Fabio Obermeyr, Mario Seidl oraz juniorzy Paul Walcher i Jonas Fischbacher. W składzie B znaleźli się zaś Christian Deuschl, a także aspirujący nieco młodsi David Liegl i Andreas Gfrerer.

Ponadto względem poprzedniego sezonu, obserwujemy nieobecność takich sportowców jak Sebastian Brandner, Kilian Guetl, Marc Luis Rainer, czy Severin Reiter.

Kadra C

Natomiast w kadrze C, składającej się z młodych talentów, wciąż uczących, znaleźli się Kenji Grossegger, Levi Hofmann, Tobias Aichhorn, Lukas Muehlbacher, Felix Muehlthaler, Hannes Steiner, David Thuer, Maximilian Slamik, Fabian Trausnitz oraz Maximilian Vorderegger.

Levi Hofmann, fot. Zofia Hunkiewicz

Kobiety

Kadra narodowa i A

Wśród zawodniczek, kadrę narodową reprezentować będzie Lisa Hirner. Skład A wypełnią dobrze znane na arenie międzynarodowej Annalena Slamik, Laura Pletz i Claudia Purker.

Kadra B i C

W kadrze B, otrzymały Anna-Sophia Gredler, Katharina Gruber oraz Julia Schmidt. Trio dwuboistek awansowało z ekipy C. Natomiast wymienioną ekipę C dopełnią takie zawodniczki jak Anja Rathgeb, Claudia Mentil oraz Eva-Maria Holzer.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji – skiaustria.at

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać