Co z karierą Ursy Bogataj?

przez Szymon Kołtun

Jak informuje portal Delo.si, Ursa Bogataj wraca do pracy w skokach narciarskich. Słowenka prawdopodobnie jednak zamiast na górze skoczni w kombinezonie pojawi się w gnieździe trenerskim, szkoląc młodzież w Kranju. Wszystko wskazuje więc na koniec kariery sportowej 29-latki z Lublany.

Ursa Bogataj, źródło: Instagram/ @ursabogataj

ZOBACZ TEŻ: URSA BOGATAJ: ,,POTRZEBUJĘ TERAZ TROCHĘ CZASU DLA SIEBIE”

Upadek i ciąża

Podwójnie ozłocona Mistrzyni Olimpijska z Pekinu 1 stycznia 2023 roku upadając podczas konkursu w Ljubnie, doznała uszkodzenia więzadła wewnętrznego bocznego i krzyżowego przedniego w lewym kolanie. To doprowadziło do końca jej startów w kampanii 2022/2023. Po kilku miesiącach od tego zdarzenia, 3. zawodniczka Pucharu Świata 2021/2022 poinformowała o tym, iż spodziewa się dziecka. Jej syn Timo przyszedł na świat jesienią ubiegłego roku. Po tak intensywnym i zapewne pełnym skrajnych emocji okresie w życiu Słowenki, wiele kibiców powątpiewało w jej powrót w roli czynnej zawodniczki. Tym bardziej że ta po jej niebywałych sukcesach na Igrzyskach Olimpijskich w Chinach ogłosiła, iż nie planuje przygotowywać się do kolejnej imprezy czterolecia.

Na razie wydaje się to potwierdzać. Według Delo.si utytułowana skoczkini od 1 lipca będzie zajmować się szkoleniem młodych zawodniczek w Narodowym Centrum Nordyckim w Kranju. Wiązałoby się to potencjalnie z końcem kariery zawodniczej reprezentantki Słowenii. Zresztą stanowiłoby to potwierdzenie jej stanowiska z końcówki stycznia, kiedy kibicując swoim koleżankom podczas Pucharu Świata w Ljubnie, wyznała lokalnym mediom, że jej występy na światowych skoczniach najpewniej dobiegły końca.

Ursa Bogataj i Anja Tepes, źródło: Instagram/ @ursabogataj

Zmiany w słoweńskim sztabie

Poza aktualną sytuacją Ursy Bogataj portal informuje także o pewnych zmianach osobowych w słoweńskim sztabie kadry mężczyzn. Z funkcji asystenta Roberta Hrgoty zrezygnował Gašper Vodan, który podobnie jak wyżej omawiana zawodniczka, ma zająć się szkoleniem młodych adeptów w Kranju. W jego dotychczasowych obowiązkach zastąpi go pracujący ostatnio jako asystent Lauriego Hakoli w zespole fińskim-Miran Zupančič.

Jak już informowaliśmy na naszej stronie, Goran Janus zostanie nowym trenerem kadry B, zaś pomagać będzie mu Jan Družina. Poprzedni opiekun tej grupy, a więc Igor Medved będzie odpowiedzialny za sprzęt i kadrę Słowenii na poziomie FIS Cup.

Niepotwierdzona jest jeszcze przyszłość Zorana Zupančiča na stanowisku głównego trenera kadry kobiet. Ostateczne decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte w przyszłym tygodniu.

ZOBACZ TEŻ: ZMIANY W SŁOWENII. NOWE ROLE JANUSA I BERTONCELJA!

Drużyna Słowenii Puchar Kontynentalny ,fot. Zofia Hunkiewicz

Na zakończenie zapraszam na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródła informacji: delo.si, sportklub.n1info.si, siol.net

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać