EYOF: Kolejny dzień treningowy!

przez Dominika Śmiech

W tym tygodniu rozpoczęto 16. Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy, który odbywa się zarówno we włoskim Tarvisio, jak i w słoweńskiej Planicy. W sobotnie przedpołudnie mieliśmy okazję przyglądać się pierwszym treningom kobiet, a także mężczyzn. Wszystkie informacje na temat wspomnianej rywalizacji znajdziecie tutaj. Niedziela również stoi pod znakiem sesji treningowych, gdzie uczestnicy mają szansę, aby lepiej zapoznać się z obiektem przed zbliżającymi się zawodami. Kto tym razem odniósł sukces i uplasował się w czołówce? Zapraszamy do czytania!

Treningi kobiet

Na liście startowej widniały nazwiska zaledwie 22 zawodniczek z 12 krajów. Warto podkreślić, iż w obu rundach na belce startowej zasiadły wszystkie z nich. Najlepiej z całej stawki zaprezentowała się Czeszka Anezka Indrackova, która oddała skok na odległość 91 metra. Godnym uwagi jest również fakt, że była to najdłuższa próba pierwszego treningu. Za Indrackovą, z wynikiem 90 metrów, uplasowała się Słowenka Nika Prevc. Przysłowiowe podium uzupełniła Szwajcarka Sina Arnet, która lądowała na 89 metrze.

Tuż za czołową trójką znalazły się dwie Polki oraz Francuzka: Pola Bełtowska (88 m), Natalia Słowik (88 m) oraz Lilou Zepchi (88 m), które ex aequo zajmowały czwartą lokatę. Tym samym zarówno Bełtowska, jak i Słowik był najwyżej sklasyfikowanymi reprezentantkami Polski. Siódme miejsce zajęła Taja Bodlaj (87 m), a ósme Noelia Vuerich (84.5 m).

Wyniki pozostałych Polek:
16. Sara Tajner – 73.5 m
21. Zuzanna Rapacz – 62 m

W drugim treningu najlepiej spisała się Nika Prevc, która z wynikiem 94.5 metra zdecydowanie pokonała rywalki. Za nią, ze stratą 8.8 punktu, znalazła się Sina Arnet. Szwajcarka oddała równie dobry skok, bowiem wynosił on 91 metrów. Z trzeciej lokaty cieszyła się Słowenka Taja Bodlaj (90 m).

Triumfatorka pierwszej sesji treningowej, Anezka Indrackova, zaliczyła także daleką próbę – 92.5 metra, co jednak wystarczyło na zajęcie czwartego miejsca. Na piątej oraz szóstej lokacie uplasowały się kolejno: Słowenka Tinkara Komar (89.5 m) i Francuzka Lilou Zepchi (90 m).

Jeśli chodzi o Polki, najlepiej wypadła Natalia Słowik, która po skoku na odległość 91 metrów zajęła siódmą lokatę.

Wyniki pozostałcych reprezentantek Polski:
11. Pola Bełtowska – 88.5 m
19. Sara Tajner – 72.5 m
21. Zuzanna Rapacz – 61.5 m

Treningi mężczyzn

W pierwszym treningu wzięło udział 42 zawodników. Na skoczni nie ujrzeliśmy reprezentantów Szwecji: Rickarda Nystroema i Tobiasa Froeiera. Ze swojej szansy nie skorzystał także triumfator sobotniego treningu Wiktor Szozda.

Zwycięzcą okazał się Austriak Stephan Embacher (94 m). Drugie miejsce, ze stratą zaledwie 2.1 punktu do prowadzącego, zajął Szwajcar Juri Kesseli (93.5 m). Z wynikiem 92 metrów, trzecią pozycję zajął Tymoteusz Amilkiewicz. Czwarta lokata wpadła w ręcę Austriaka Jakoba Steinbergera (93 m), a piąta Luki Filipa. Słoweniec oddał najdłuższy skok ze wszystkich uczestników, gdyż wynosił on 97.5 metra.

Czołową dziesiątkę uzupełnili także:
6. Johannes Poelz – 91.5 m
7. Nik Heberle – 89.5 m
8. Felix Trunz – 93.5 m
9. Julian Fussi – 88 m
10. Klemens Joniak – 88 m

Klemens Staszel przekroczyłlinię 82.5 metra, co ostatecznie dało mu 24. miejsce.

EYOF: Kolejny dzień treningowy!
Stephan Embacher fot. Zosia Hunkiewicz

W drugim treningu na starcie ponownie nie pojawili się Szwedzi, a także dwóch Polaków: Tymoteusz Amilkiewicz i Wiktor Szozda.

Pewne zwycięstwo odniósł ponownie Stephan Embacher, z rezultatem 92 metrów. Drugą pozycję, podobnie jak w pierwszej rundzie, wywalczył Juri Kesseli (93.5 m). Najniższy stopień podium przypieczętował sobie Luka Filip (98 m).

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili kolejno:
4. Klemens Joniak – 88.5 m
4. Johannes Poelz – 95.5 m
6. Nik Heberle – 96 m
7. Jakob Steinberger – 94.5 m
8. Tuomas Meis – 89.5 m
8.Julian Fussi – 93.5
10. Felix Trunz – 93.5 m

Z pozostałych Polaków, Klemens Staszel uzyskał 87.5 metra, więc ostatecznie finiszował on na 16. lokacie.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać