EYOF: Złoty medal dla Trine Goepfert!

Nadszedł czas na pierwszy konkurs w kombinacji norweskiej podczas 16. Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Rywalizacja odbywa się na skoczni HS102 w Planicy oraz trasach biegowych w Tarvisio. W zmaganiach wzięło udział 21. zawodniczek, w tym jedna reprezentantka Polski – Natalia Słowik. Zapraszamy do przeczytania podsumowania!

Najlepsza w serii próbnej okazała się Anne Haeckel. Niemka oddała skok na setny metr. Drugi wynik należał do Słowenki Ursy Vidmar, która poszybowała na odległość 88,5 metra. Natomiast trzecie miejsce zajęła Trine Goepfert, po skoku 89 metrów. Natalia Słowik (88,5 m) uplasowała się na czwartej pozycji. Podczas serii próbnej obowiązywała 20. platforma startowa.

Konkurs

Liderką po serii skoków okazała się Niemka Trine Goepfert, po skoku na 97 metrów. Drugą pozycję zajmowała Słowenka Ursa Vidmar (96,5 m), natomiast na trzeciej pozycji sklasyfikowano reprezentantkę Niemiec, Anne Haeckel (94,5 m). Na czwartej pozycji uplasowała się Polka Natalia Słowik (95 m), a piąty rezultat uzyskała Słowenka Zala Mihelcic (88 m). Zawodniczki startowały z 21. platformy startowej. Nie wystartowała Norweżka Josefine Loeken.

Ostatecznie triumfatorką rywalizacji zostala Niemka Trine Goepfert z czasem 12:04.4. Na drugiej pozycji uplasowała się Włoszka – Greta Pinzani (+44.6). Natomiast brązową medalistką została Anne Haeckel (+53.1). Na czwartej pozycji sklasyfikowana została reprezentantka Austrii – Laura Pletz (+1:43.6). Dodatkowo piątą pozycję objęła Włoszka Giada Delugan (+1:52.4). W rezultacie Natalia Słowik (+2:17.8) zajęła 8. miejsce.

Natomiast w rywalizacji, rozgrywanej zaraz po zmaganiach kobiet, mężczyzn triumf odniósł Lukas Dolezal. Pełne wyniki konkursu możecie przeczytać klikając tutaj.