Fatih Arda Ipcioglu: ,,Czuję, że na ten moment jestem w naprawdę dobrej formie.”

przez Zuzanna Karwacka

Podczas letnich konkursów niespodzianki zdarzają się znacznie częściej niż zimą. Jedną z sensacji wywołał dziś Turek – Fatih Arda Ipcioglu, który zwyciężył serię próbną swoim skokiem na odległość 104.5 metra i uplasował się na 11. miejscu w konkursie indywidualnym na Średniej Krokwi. Porozmawialiśmy z nim o jego obecnej dyspozycji, ewentualnej presji oraz o skoczniach normalnych!

Fatih Arda Ipcioglu, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: IGRZYSKA EUROPEJSKIE W ZAKOPANEM: TSCHOFENIG ZE ZŁOTEM!

Subiektywne spojrzenie na własną formę

Stylowo z Telemarkiem: Seria próbna zaowocowała dla ciebie nieoczekiwanym zwycięstwem. Uzyskałeś niesamowity wynik 104.5 metra! Co uważasz o tej próbie? Jak oceniasz swoje dotychczasowe skoki na Średniej Krokwi?

Fatih Arda Ipcioglu: Uważam, że moje dotychczasowe rezultaty były całkiem solidne. Dzisiejszy wynik z tej serii był wspaniały i bardzo się z niego cieszę. Czuję, że na ten moment jestem w naprawdę dobrej formie. Obecnie nie mogę doczekać się kolejnych skoków w Zakopanem. Cieszę się również, że skoki narciarskie w końcu zawitały na taką imprezę jak Igrzyska Europejskie. Świetnie jest móc tworzyć taką historię.

Stylowo z Telemarkiem: Mówisz, że czujesz się obecnie dobrze, jeśli chodzi o formę. Spodziewałeś się więc tak dobrego rezultatu?

Fatih Arda Ipcioglu: Myślę, że to bardzo dobre pytanie, aczkolwiek odpowiedź zazwyczaj jest taka sama. Sport jest nieprzewidywalny, więc staram się nie nastawiać na nic. Podobnie było dziś. Nigdy nic nie wiadomo!

Stylowo z Telemarkiem: Czy tak dobry występ nałożył na Ciebie pewnego rodzaju presję?

Fatih Arda Ipcioglu: Absolutnie nie! Czuję się całkiem normalnie. Z pozytywnym nastawieniem oczekuję rozwoju wydarzeń.

fot. Neja Tamshe

Igrzyska Europejskie

Stylowo z Telemarkiem: Od wielu osób słyszy się, że te konkursy znacznie różnią się od regularnych zmagań podczas Letniego Grand Prix. Rozbieżności opierają się przede wszystkim na wcześniejszym terminie rozgrywek. Co ty uważasz o igrzyskach?

Fatih Arda Ipcioglu: Tak jak wspomniałaś, na pewno spowodowały one, że sezon letni rozpoczął się znacznie wcześniej niż zazwyczaj. Myślę, że takie rozwiązanie jest znacznie lepsze, szczególnie dla naszej drużyny i dla mnie samego. Świetnie się czuję, będąc w ciągłej rutynie zarówno przygotowań, jak i rywalizacji. Jeśli dodamy do tego aspekt mojej obecnej, dobrej formy to mogę wydać jedynie bardzo pozytywną opinię o Igrzyskach Europejskich.

Profil skoczni ma znaczenie

Stylowo z Telemarkiem: Wielu skoczków pozytywnie wypowiada się o normalnym obiekcie w Zakopanem. Wiadomo, że inaczej skacze się na skoczniach normalnych niż dużych. CO twoim zdaniem ma tutaj największe znaczenie? Jak czujesz się tutaj?

Fatih Arda Ipcioglu: Obiekt w Zakopanem jest w porządku. Nie wyróżnia się na tle innych niczym negatywnym. Starty na normalnych skoczniach przeważnie są ciężkie. Przede wszystkim dlatego, że te obiekty kompletnie nie wybaczają nawet najdrobniejszych błędów, są bardziej wymagające. Oczywiście można tutaj także szukać pozytywów. Jest to miejsce, w którym zauważasz wiele swoich błędów i możesz wyciągać wnioski na przyszłość.

Wywiad przeprowadziła Martyna Okrzesik

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać