Daniel Tschofenig: ,,Jestem bardzo zadowolony, że wypracowałem sobie dziś to złoto.”

przez Zuzanna Karwacka

Daniel Tschofenig to jeden z tych przedstawicieli młodego pokolenia, który jest znany zdecydowanie szerszej publiczności. Znamy go z licznych występów na najwyższym poziomie. Tym razem Austriak zaprezentował się z najlepszej strony i sięgnął po medal z najcenniejszego kruszcu. Jak czuję się jako pierwszy męski medalista skoków narciarskich na Igrzyskach Europejskich?

od lewej: Jan Hoerl, Daniel Tschofenig, Gregor Deschwanden, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: IGRZYSKA EUROPEJSKIE W ZAKOPANEM: TSCHOFENIG ZE ZŁOTEM!

Świeże wrażenia

Stylowo z Telemarkiem: Po pierwsze gratulujemy Ci dzisiejszego zwycięstwa! Oczywiście musimy zapytać, jak czujesz się po tym niesamowitym dla Ciebie konkursie?

Daniel Tschofenig: Myślę, że nie powiem nic odkrywczego, jeśli wyznam, że czuję się naprawdę dobrze! Dziś przez cały czas oddawałem naprawdę solidne skoki. Po porannej, czwartkowej próbie w Zakopanem nabrałem sporo pewności siebie na skoczni, co później zaowocowało w pierwszej i drugiej serii konkursowej. Jestem bardzo zadowolony, że wypracowałem sobie dziś to złoto.

Daniel Tschofenig
Daniel Tschofenig, fot. Neja Tamshe

Wyjątkowość Igrzysk Europejskich

Stylowo z Telemarkiem: Można powiedzieć, że to wyjątkowy moment, dlatego że właśnie stałeś się pierwszym medalistą w dyscyplinie skoków narciarskich na Igrzyskach Europejskich. To dla nas wszystkich coś nowego, innego niż Letnie Grand Prix. Co uważasz o tym typie konkursów?

Daniel Tschofenig: Przyznam, że oczywiście jest trochę inaczej. Myślę że to świetna okazja dla całej dyscypliny. W końcu skoki mogły pojawić się na imprezie letniej, takiej jak Igrzyska Europejskie. Ten sport charakteryzuje się tym, że możemy rywalizować zarówno zimą, jak i latem. Chcemy obecnie pokazać, że niezależnie od pory roku możemy się zaprezentować na najwyższym poziomie. Uważam, że każdy z Nas powinien być bardzo szczęśliwi z powodu dostania szansy na pokazanie się na tak prestiżowych konkursach.

Daniel Tschofenig
Daniel Tschofenig, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ: MARKUS MUELLER: ,,KONKURSY TAK WCZEŚNIE NIECO INGERUJĄ W OKRES PRZYGOTOWAWCZY, ACZKOLWIEK OSOBIŚCIE MI SIĘ TO PODOBA.”

Tschofenig ze złotem, ale nie po raz pierwszy

Stylowo z Telemarkiem: Wszyscy wiemy, że Zakopane to wyjątkowe miejsce dla ciebie. Dziś wywalczyłeś złoto, aczkolwiek to nie pierwszy medal z takiego kruszcu stąd. Wygrałeś tutaj takie medale na Mistrzostwach Świata Juniorów. Jak wspominasz tamte wygrane? Co myślisz o tym miejscu i skoczni?

Daniel Tschofenig: Powiem szczerze, że bardzo lubię tę skocznię. Myślę, że rozgryzłem jak skakać tutaj, aby zawsze czuć się dobrze ze swoimi próbami. Moje skoki zdecydowanie idą w tak dobrym kierunku, że mam nadzieję, iż niedługo miejsce nie będzie miało na nie aż takiego wpływu. Aczkolwiek moja sympatia i sentyment do Zakopanego zdecydowanie nie przeszkadzają w tych sukcesach.

David Haagen, Jonas Schuster, Markus Mueller, Daniel Tschofenig, fot. Martyna Okrzesik

Wywiad przeprowadziła Martyna Okrzesik

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać