Kacper Juroszek: ,,Chciałbym pożegnać się z łatką specjalisty od skoczni normalnych.”

przez Zuzanna Karwacka

Kacper Juroszek to najmłodszy członek polskiej kadry A, do której dołączył przed startem sezonu letniego. Kojarzony jest przede wszystkim z zawodów Pucharu Kontynentalnego, aczkolwiek miał okazję zadebiutować w Pucharze Świata. Jaką ma opinię o swoim występie w konkursie indywidualnym? Nad czym chce popracować w nowej kadrze? Jak wyglądały ostatnie przygotowania przed Igrzyskami Europejskimi? Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi zdolnego reprezentanta Polski.

Kacper Juroszek, fot. Dominika Śmiech

Kilka słów o zmaganiach na Średniej Krokwi

,,Podobał mi się oddany przeze mnie skok. To, że byłem najlepszy z Polaków nie miało dla mnie jakiegoś większego znaczenia. Najważniejsze jest to, że udało mi się wykonać dobrą pracę w pierwszej serii. W drugiej niestety popełniłem pewne błędy, związane z moim wyjściem z progu.” – podsumował reprezentant Polski.

Jak przebiegają przygotowania Polaków?

,,Jesteśmy po treningach wytrzymałościowych. Wiadomo więc, że nogi są trochę przemęczone. Natomiast ostatni trening, jaki odbyliśmy był treningiem technicznym, który pozwolił nam trochę zmniejszyć nacisk na kończyny. Przyznam, że jestem w pełni gotowy do ciężkiej pracy. Jak na razie zdrowie mi dopisuje. Mamy dostosowany trochę inny trening z racji wcześniej rozpoczętego sezonu letniego, ale na razie wszystko przebiega dobrze.” – opowiedział Juroszek.

Kacper Juroszek, fot. Martyna Okrzesik

Poprzedni sezon i zamiary na przyszłość

,,Warto podkreślić, że odpuszczenie początku ubiegłego sezonu to była dla mnie bardzo dobra decyzja. Jak wiadomo niezaleczona kontuzja mogła stale się pogarszać. Na ten moment wszystko udało się wyleczyć. Jedyne co pozostało teraz to stałe kontrolowanie i zachowanie szczególnej uważności.” – zapewnił skoczek.

,,Zdecydowanie chciałbym pożegnać się z łatką specjalisty od skoczni normalnych.” – przyznał Juroszek. – ,,Choć lubię mniejsze obiekty to staram się coraz bardziej pracować nad swoją techniką na dużych skoczniach. Dwa tygodnie temu mieliśmy okazję trenować właśnie na większym obiekcie w Zakopanem. Mogę zdradzić, że idzie mi tam coraz lepiej!” – dodał optymistycznie.

Martin Hamann, Felix Hoffmann, Kacper Juroszek, fot. Dominika Śmiech

Zaskakująca decyzja i atmosfera w kadrze A

– ,,Muszę przyznać, że decyzja o moim przeniesieniu do kadr A była dla mnie dosyć sporym zaskoczeniem. Jak wszyscy wiemy sezon zimowy w moim wykonaniu nie był zbyt dobry. Oczywiście cieszę się, że dostałem taki kredyt zaufania i postaram się go jak najlepiej wykorzystać!” – zaakcentował Polak.

Nie omieszkał również pochwalić atmosfery, jaka panuje na treningach i dookoła: – ,,Myślę, że jestem w najbardziej profesjonalnej grupie szkoleniowej, z jaką dotychczas miałem okzję się spotkać. Rzecz jasna zawodnicy podchodzą do wszystkiego bardzo profesjonalnie, podobnie jak trenerzy. Cały sztab jest zaangażowany w pracę. W kadrze A jest naprawdę bardzo fajnie.”

ZOBACZ TEŻ: POLSKIE KADRY NA SEZON 2023/2024

Wywiad przeprowadziła Martyna Okrzesik

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać