Fis Cup Kobiet w Villach: wygrana Lary Malsiner

przez Dominika Śmiech

Drugi dzień zawodów z serii Fis Cup Kobiet w malowniczej miejscowości położnej na południu Austrii za nami. Panie rywalizowały na skoczni Villacher Alpen Arena (HS98). To, jak zawodniczki spisały się niedzielnego poranka, sprawdzicie w tym poście.

Tak jak zawsze, na początku skoczkinie rozpoczęły serię próbną, która wystartowała o godzinie 8:30. Z 32 kobiet najlepszą okazała się Nika Prevc (Słowenia), która oddała skok na odległość 91.5 metra. Równie dobry skok, 87 metrów, uzyskała Niemka, Anna-Fay Scharfenberg i tym samym zajęła 2. lokatę. Trzecie miejsce należało do Słowenki, Jerneji Zupancic Repinc (85 m).

W pierwszej serii konkursowej najdłuższy skok oddała Włoszka, Lara Malsiner. Zawodniczka klubu Gruppo Sciatori Fiamme Gialle uzyskała 93.5 m, co dało jej prowadzenie. Drugie miejsce zajmowała Czeszka, Klara Ulrichova (91.5 m), która przegrywała z Malsiner o zaledwie 0.3 punktu. Trzecia lokata również należała do Włoszki, Jessici Malsiner (90.5 m). Czwarta była Nika Prevc (88 m), piąta Qingyue Peng (91 m), szósta Bing Dong (88.5 m), a siódma Liangyao Want (87.5 m).

W serii finałowej górą ponownie okazała się Lara Malsiner. Reprezentantka Włoch odleciała na 91 metr i znacząco, bo aż o 8.6 punktu wyprzedziła drugą, Qingyue Peng, do której należał najdłuższy skok drugiej serii, 95.5 metra! Brąz zdobyła Klara Ulrichova (84 m). Tuż za podium znalazła się Jerneja Zupancic Repinc (92.5 m). Zawody na piątym miejscu ukończyła Jessica Malsiner (83.5 m). Szósta była Niemka, Pia Lilian Kuebler (89 m), natomiast siódma Nika Prevc (81 m).

Dominika

Źródło informacji: Własne

Źródło grafiki: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać