FIS Cup w Villach: Zwycięstwo Repinc Zupancic

przez Aleksandra Rajewicz

Po wczorajszym triumfie Nejki Repinc Zupancic nadszedł czas na drugi konkurs w austriackim Villach. Na stracie zawodów na skoczni HS-988 pojawiły się 33 zawodniczki, wśród nich zabrakło reprezentantek Polski. Jeśli jesteście ciekawi jak przebieg konkurs i kto tym razem okazał się najlepszy, zapraszamy do dalszej lektury!

fot. skisprungschanzen

Seria próbna

Serię próbną rozpoczęła reprezentantka Gruzji Esmeralda Gobozova, która wylądowała na 66.5 m. Panie swoje próby oddawały z belki 18. Najlepszą przed konkursem okazała się Chinka Shiyu Zhou, która swój skok wykończyła na 89.5 metrze, za jej plecami uplasowała się zawodniczka z Francji – Lilou Zepchi (88.5 m), zaś czołową „3” uzupełniła wczorajsza triumfatorka Nejka Repinc Zupancic, która uzyskała identyczną odległość co zwyciężczyni treningu.

Ze swojego skoku zrezygnowała Chinka Qi Liu.

Konkurs

Ta część rywalizacji rozpoczęła się z belki wyżej od poprzedzającej ją serii próbnej. Liderką na półmetku była Nejka Repinc Zupancic, która swą próbę ukończyła na 89. metrze, drugą lokatę zajmowała koleżanka z reprezentacji liderki Taja Bodlaj (87.5 m), zaś na trzecim miejscu uplasowała się Austriaczka Katharina Ellmauer (90 m). Tuż za podium uplasowała się Lilou Zepchi (89.5 m). Ostatnie premiowane awansem miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Lana Trailovic, ponieważ po wylądowaniu na 69.5 m pokonała trzy rywalki i uplasowała się na 30. pozycji.

Swojego skoku podobnie jak w serii próbnej nie oddała Chinka Qi Liu.

Ostateczne podium konkursu FIS Cup Pań w Villach uległo niewielkim zmianom. Triumfatorką zawodów została Słowenka Nejka Repinc Zupancic, która wygraną przypieczętowała skokiem na 94 metry. Tuż za nią uplasowała się Taja Bodlaj (90.5 m), zaś na trzecią lokatę awansowała Lilou Zepchi (89 m). Austriaczka Katharina Ellmauer spadła o dwie lokaty i konkurs zakończyła na 5. miejscu. Na czwartej lokacie uplasowała się także koleżanka reprezentacyjna triumfatorki Słowenka Katarina Pirnovar (90 i 88.5 m).

Dziękujemy za przeczytanie artykułu! Na zakończenie zachęcamy do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – FacebookTwitter i Instagram.

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać