LGP w Courchevel: Kolejne zwycięstwo Niki Kriznar!

przez Vivienne Stycz

Wczorajszy konkurs w ramach zawodów rangi Grand Prix na skoczni Tremplin du Praz w Courchevel, bez dwóch zdań należał do Niki Kriznar. Słowenka dzięki swojej wygranej została liderką całego cyklu. Czy i dziś uda się jej wygrać zawody i utrzyma status liderki? Tego dowiecie się czytając ten artykuł, zachęcamy do lektury.

Nika Kriznar, fot. Martyna Okrzesik

Na starcie zawodów nie pojawiło się zbyt wiele zawodniczek, było ich tylko 26. Reprezentacje, takie jak Norwegia, Austria czy Polska pojawią się dopiero podczas konkursów w Szczyrku, które odbywają się już w nadchodzącym tygodniu.

Warunki od rana były sprzyjające, co dawało ogromną nadzieję na sprawne i sprawiedliwe przeprowadzenie zawodów.

O godzinie 9:00 rozpoczęła się seria próbna, która poprzedzała drugi konkurs indywidualny pań, podczas weekendu w Courchevel. Zawodniczki startowały z trzech belek startowych (22.,20.,19.). Najlepszą okazała się wczorajsza zwyciężczyni, Słowenka Nika Kriznar, skacząc 122.5 m. Na drugim miejscu uplasowała się jej koleżanka z reprezentacji Nika Prevc, która skoczyła tylko dwa metry bliżej od Kriznar (120.5 m). Trzecią zawodniczką serii próbnej ostatecznie została Japonka Sara Takanashi (116.5 m).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ

Konkurs

Po pół godzinnej przerwie rozpoczęła się pierwsza seria konkursowa. Tym razem zawodniczki skakały, aż z czterech platform startowych, mianowicie z 21.,19., 17. i 16. Podczas trwania zawodów za nieprzepisowy kombinezon została zdyskwalifikowana Chinka Qingye Peng. Na półmetku zawodów na prowadzeniu znalazła się zwyciężczyni serii próbnej Nika Kriznar, skacząc 133.0 m. Abigail Strate (124.5 m) z Kanady zajmowała drugą lokatę, tracąc 21.2 pkt do prowadzącej Kriznar. Podobnie jak w serii próbnej, Sara Takanashi uplasowała się na trzeciej pozycji.

Druga seria konkursowa rozpoczęła się kilka minut przed 11:00. W serii finałowej wszystkie zawodniczki oddały swoje próby z 17. i 18. belki startowej, tylko Nika Kriznar skakała z 15. Ostatecznie drugi dzień zawodów we Francuskim Courchevel wygrała Nika Kriznar (128.5 m), pokonując o 43.4 pkt Sarę Takanashi (128.0 m). Podium uzupełniła Alexandria Loutitt (125.0 m).