Nika Kriznar pierwszą liderką Letniego Grand Prix. ,,Mam nadzieję, że uda mi się powtórzyć mój sukces.”

przez Martyna Okrzesik

Nika Kriznar okazała się najlepsza w pierwszym z dwóch konkursów na Tremplin du Praz. Tym samym Słowenka została pierwszą liderką Letniego Grand Prix tego lata i otrzymała żółty plastron. Zawodniczka wyznała, że jest zadowolona ze swojego wyniku, jak i rezultatu całej słoweńskiej drużyny. Reprezentantka Słowenii jest gotowa, aby powtórzyć swój sukces podczas niedzielnego konkursu w Courchevel.

Nika Kriznar, fot. Martyna Okrzesik

Tego dnia zdecydowanie najlepsza okazała się Słowenka. Począwszy od wygranej w treningu oraz serii próbnej, po triumf w konkursie indywidualym. Po pierwszej serii Słowenka wraz z Japonką zajmowały wspólnie pierwszą lokatę z taką samą ilością punktów. Wraz z liderką cyklu Niką Kriznar, na podium uplasowały się reprezentantka Japonii Sara Takanashi oraz Kanadyjka Alexandria Loutitt. Przebieg rywalizacji z pełnymi wynikami, możecie przeczytać klikając w poniższy link.

ZOBACZ TEŻ: LGP W COURCHEVEL: WYGRANA NIKI KRIZNAR

– „To świetny dzień w Courchevel, to mój najlepszy wynik w tym miejscu. To dla mnie wspaniały początek Letniego Grand Prix. Bardzo się podobało mi się az do samego końca. Wiem, że wciąż jest kilka drobnych rzeczy, które mogę naprawić, zwłaszcza lądowanie. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej serii trzymałam się za nartą w powietrzu.. Generalnie jestem też bardzo zadowolona z całego zespołu, bo osiągnęłyśmy dobre wyniki. Pogoda dopisała, w serii finałowej wiatr mocno się nasilił, więc trzeba było trochę poczekać, ale myślę, że udało mi się dobrze przygotować do ostatniego skoku. To był ładny skok, mimo że miałam nieco gorsze warunki niż pozostałe zawodniczki. Jutro jest nowy dzień i mam nadzieję, że uda mi się powtórzyć mój sukces” – wyznała Nika Kriznar.

Niedzielne zmagania pań rozpoczną się od serii próbnej, zaplanowanej na godzinę 9:00. Natomiast o 10:00 czeka nas konkurs indywidualny kobiet.

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – FacebookInstagram oraz Twitter.

źródło: własne, sloski.si

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać