LGP w Klingenthal: Stefan Kraft zwycięża w kwalifikacjach!

przez Karolina Lenard

Klingenthal w niemieckiej Saksonii, jest ostatnim przystankiem tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix. W piątkowe popołudnie na obiekcie Vogtland Arena (HS140), odbyły się kwalifikacje do sobotniego konkursu. Lista startowa liczyła zaś 56 nazwisk. Zapraszamy do lektury!

Stefan Kraft, fot. Neja Tamshe

Treningi

Po kwalifikacjach Pań, przyszedł czas na kwalifikacje mężczyzn, który poprzedziły dwa treningi. Podczas pierwszej serii treningowej udział wzięli wszyscy zgłoszeni zawodnicy. Platforma startowa początkowo została ustawiona na poziomie numer 16., lecz po skoku trzech skoczków, została podniesiona o dwa do góry. Osiemnasta belka utrzymała się zaś już do końca.

ZOBACZ TEŻ: LGP W KLINGENTHAL: LOUTITT GÓRĄ W KWALIFIKACJACH!

Najlepszy okazał się, bowiem aktualny lider klasyfikacji generalnej letniego cyklu – Vladimir Zografski. Reprezentant Bułgarii dzięki swojej próbie na 130.5 metr, wyprzedzał drugiego – Karla Geigera. Zawodnik skoczył 127 metrów. Warto wspomnieć, że była to pierwsza okazja od zakończenia zmagań w Pucharze Świata, kiedy to możemy oglądać jego zmagania na arenie międzynarodowej. Podium dopełnił Daniel Tschofenig, który zaś skoczył pół metra dalej niż Niemiec.

Najlepszym z pięciu startujących Polaków, okazał się 17. Piotr Żyła (124 m). Pozostali reprezentanci zajęli mianowicie następujące lokaty: 18. Aleksander Zniszczoł (126 m), 24. Dawid Kubacki (123 m), 36. Paweł Wąsek (119 m), 51. Kacper Juroszek (112 m).

Daniel Tschofenig fot. Neja Tamshe

W trakcie trwania w drugiej próby, rozbieg przez cały czas był ustawiony na stopniu 20.

Najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi (139 m). Drugi był Szwajcar Deschwanden, a trzeci zaś Halvor Egner Granerud. Polacy zaprezentowali się lepiej niż w pierwszym treningu, bowiem w pierwszej dziesiątce znalazł się między innymi Dawid Kubacki, jedenaście miejsc za nim – 16. był Piotr Żyła.

Najdłuższa próba w tej serii należała do dwóch skoczków. Mianowicie do Gregora Deschwandena i Halvora Egenera Graneruda, którzy poszybowali na 139.5 metr. Co ciekawe letni rekord skoczni w Klingenthal, należy do Norwega Mariusa Lindvika i wynosi 148.0 metrów.

PEŁNE WYNIKI TRENINGU

Triumf Krafta

Główną część piątkowych zmagań w Klingenthal z 19. belki startowej rozpoczął Markus Eisenbichler. W swojej próbie uzyskał odległość 131 metrów, co w efekcie końcowych wyników dało mu pozycję trzynastą.

Koniec końców, ze zwycięstwa cieszył się Stefan Kraft (140.0 m). Rywalizację zakończył z dorobkiem 150.6 punktów. Ze stratą zaledwie 0,6 oczek na drugim miejscu kwalifikacje zakończył Daniel Andre Tande (142.0 m). Podium dopełnił zaś Daniel Tschofenig (140.5 m).

W czołowej piątce znalazł się również czwarty Ryoyu Kobayashi (140.0 m) i piąty Polak – Dawid Kubacki (135.0 m). Na szóstej lokacie uplasował się zwycięzca konkursu z Hinzenbach – Andreas Wellinger.

Do konkursu zakwalifikowało się czterech naszych reprezentantów. Nie udało się to jedynie 53. Pawłowi Wąskowi.

TOP 10 kwalifikacji w Klingenthal

PEŁNE WYNIKI KWALIFIKACJI

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

Źródła grafiki: Neja Tamshe
Źródła informacji: własne

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać