LGP w Oberstdorfie: Kolejny triumf Westvold Hansen!

przez Martyna Okrzesik

Drugim przystankiem Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej był niemiecki Oberstdorf. Dwuboistki swoje skoki oddawały na Schattenbergschanze o punkcie HS106, a także uczestniczyły w biegu na nartorolkach na 5 km. W Niemczech zawodniczki czekał start w rundzie prowizorycznej oraz jeden konkurs indywidualny. W rezultacie w zmaganiach wzięła udział także reprezentantka Polski – Joanna Kil. Ostatecznie ponownie najlepsza okazała się Norweżka Gyda Westvold Hansen.

Gyda Westvold Hansen, fot. NTB

PCR

We wtorek, o godzinie 10:15 ruszyła runda prowizoryczna kobiet. Na starcie zjawiły się 24 zawodniczki. Jej triumfatorką została reprezentantka Norwegii Gyda Westvold Hansen, po skoku na 99.5 metra. Na drugiej pozycji uplasowała się Niemka Svenja Wuerth, która wylądowała na linii setnego metra. Autorką najdłuższego skoku w rundzie prowizorycznej okazała się reprezentująca Słowenię – Ema Volavsek (100.5 m). W czołowej piątce uplasowały się także dwie zawodniczki z Niemiec – Jenny Nowak (99.5 m) oraz Nathalie Armbruster (98 m). Joanna Kil, po skoku na 85 metr, zajmowała 17. lokatę.

Zawodniczki oddawały swoje próby z 28. platformy startowej. Dodatkowo Svenja Wuerth wystartowała z belki numer 26., natomiast Gyda Westvold Hansen ruszyła z 25. poziomu najazdu.

źródło: FIS

Seria skoków

W środę o godzinie 10:00 rozpoczęto rywalizację na skoczni. Na starcie zjawiły się 24 zawodniczki. Ostatecznie najlepsza na skoczni okazała się reprezentantka Norwegii – Gyda Westvold Hansen. Norweżka poszybowała na odległość 97 metrów. Najdłuższy skok oddała sklasyfikowana na drugiej pozycji Svenja Wuerth. Niemka wylądowała o pół metra dalej niż liderka. Natomiast trzeci rezultat uzyskała jej rodaczka – Jenny Nowak (96.5 m), a tuż za nią uplasowała się Nathalie Armbruster (95 m). Czołową piątkę domknęła Słowenka Ema Volavsek. Ostatecznie Joanna Kil, po próbie na 83.5 metra, sklasyfikowana została na 16. pozycji.

Zawodniczki ponownie oddawały swoje próby z 28. platformy startowej. Dodatkowo po raz kolejny Svenja Wuerth wystartowała z belki numer 26., natomiast Gyda Westvold Hansen ruszyła z 25. poziomu najazdu.

źródło: FIS

Bieg na nartorolkach

Bieg na 5 km, zaplanowany został dopiero na godzinę 19:00. Wystartowały 23 zawodniczki, a na starcie zabrakło Austriaczki Lisy Hirner.

Ostatecznie po triumf sięgnęła liderka cyklu Letniego Grand Prix – Gyda Westvold Hansen. Norweżka dobiegła do mety z czasem 15:22.9. Na drugiej pozycji ze stratą 1:01.6 minuty uplasowała się Słowenka Ema Volavsek, a podium uzupełniła reprezentantka Niemiec Nathalie Armbruster (+1:01.9). W czołowej piątce sklasyfikowane zostały także Jenny Nowak (+1:06.1) oraz Ida Marie Hagen (+1:34.7). Ostatecznie reprezentantka Polski Joanna Kil (+4:00.7) zakończyła zmagania na 14. pozycji.

źródło: FIS
źródło: FIS

Finałowe zmagania Letniego Grand Prix odbędą się już 1-3 września w austriackim Villach.

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – FacebookInstagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne