LGP w Oberwiesenthal: Triumf Juliana Schmida!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami weekend inauguracyjny zawodów w kombinacji norweskiej. Pierwszy przystanek miał miejsce w Oberwiesenthal, w którym mężczyźni oddawali skok na normalnej skoczni HS-105 oraz biegli na dziesięciokilometrowym dystansie. Ponadto w niedzielę odbył się mieszany team sprint. W sobotę triumfował Julian Schmid, przed Johannesem Rydzykiem oraz Franzem-Josefem Rehrlem. Kolejnego dnia zwyciężyli zaś Norwegowie Espen Bjoernstad i Gyda Westvold Hansen. Dodatkowo w zawodach wystąpił Andrzej Szczechowicz.

fot. Kamoot

Piątek – PCR

Wieczorem, bowiem po godzinie dwudziestej, rozpoczęła się runda prowizoryczna. Niestety, nie wszyscy w niej wystartowali, gdyż do startu nie zostali dopuszczeni Vitaliy Hrebeniuk, Tristan Sommerfeldt, Manuel Faisst oraz Julian Schmid. Powodem był nieprzepisowy kombinezon. Po swoich skokach zostali zdyskwalifikowani Jiri Konvalinka i Franz-Josef Rehrl. W ich przypadku również zawinił ubiór.

W piątek triumfował David Mach, który wylądował na 98 metrze. Tuż za nim uplasowali się jego koledzy z drużyny – Terence Weber (97 m) oraz Wendelin Thannheimer (96 m). Czwartą pozycję zajął Christian Deuschl (95 m), natomiast Simon Mach piątą (95,5 m). Warto wspomnieć, iż mimo licznych dyskwalifikacji Niemców, pozostali pokazali się z bardzo dobrej strony. W pierwszej dziesiątce znalazło się ich aż siedmiu. Andrzej Szczechowicz po 78 metrowym skoku, ukończył PCR na trzydziestej lokacie.

Rundę PCR rozegrano z 11. platformy startowej.

Pełne wyniki

Julian Schmid, fot. Nordic Focus

Sobota – konkurs indywidualny

Seria skoków

Na starcie w Oberwiesenthal pojawiło się trzydziestu siedmiu zawodników. Tym razem na belce nie usiedli David Mach, Terence Weber oraz Einar Luraas Oftebro. W przypadku dwóch Niemców, powodem był nieprzepisowy kombinezon. Ponadto za identyczne przewinienie, po raz drugi został zdyskwalifikowany Jiri Konvalinka.

Serię skoków zwyciężył Julian Schmid. Kombinator z Oberstdorfu skoczył 110 metrów. Dodatkowo ustanowił on 24 sekundową przewagę nad drugim Franzem-Josefem Schmidem (103,5 m). Trzecią pozycję zajął Johannes Rydzek (100,5 m; +0:43). W czołowej piątce uplasowali się także Christian Deuschl (102 m; +0:44) oraz Simon Mach (104 m; +0:46). Andrzej Szczechowicz po 83 metrowej próbie, uzyskał trzydzieste pierwsze miejsce (+3:32).

Pełne wyniki

Bieg

Kwadrans po siódmej wieczorem, ruszył bieg na nartorolkach. W efekcie zwyciężył Julian Schmid (27:18.7), który nie dał się drugiemu Johannesowi Rydzkowi (+16.6). Podium dopełnił zaś Franz-Josef Rehrl (+1:00.0). Następnie kolejne cztery pozycje należały do gospodarzy – Manuela Faissta (+1:14.1), Wendelina Thannheimera (+1:27.3), Fabiana Riessle (+1:28.9) oraz Simona Macha (+1:30.7).

Siódmą pozycję wywalczył Samuel Costa (+2:03.0), natomiast Tristan Sommerfeldt dziewiątą (+2:51.9). Pierwszą dziesiątkę zamknął Gasper Brecl (+2:54.3). Ostatecznie Andrzej Szczechowicz zakończył zawody na trzydziestej pozycji (+5:21.8)

Ponadto do biegu nie przystąpił Włoch Alessandro Pittin.

Johannes Rydzek, Julian Schmid, Franz-Josef Rehrl, fot. Nordic Focus

Pełne wyniki

ZOBACZ TEŻ: LGP W OBERWIESENTHAL: NORWEGOWIE WYGRYWAJĄ MIESZANY TEAM SPRINT

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji- własne

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać