Memoriał Tadeusza Pawlusiaka w Szczyrku: Twardosz, Bogusz, Malarz i Pilch ze złotymi medalami

W minioną niedzielę, na na kompleksie skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku rozegrano XII Memoriał Tadeusza Pawlusiaka. Zawody przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych na obiektach HS44 oraz HS75.

Anna Twardosz, fot. Vivienne Stycz

Dziewczynka (HS44)

W zmaganiach na obiekcie HS44 zaprezentowało się zaledwie sześć skoczkiń narciarskich. Triumfatorką rywalizacji została zawodniczka LKS Klimczok Bystra – Lena Bogusz (35.5 & 38.5 m). Pozycje medalowe wywalczyły również Emilia Antosz (34.5 & 39 m) z KS Chochołów oraz Wiktoria Kubas ( 31 & 33 m) reprezentująca Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe.

Kolejne pozycje zajęły Joanna Cieślar (27.5 & 30 m), Maja Ścisłowicz (26 & 28.5 m), a także Antonina Szik (17 & 20 m). Konkurs rozegrano z 23. i 25. platformy startowej.

Chłopiec Starszy (HS44)

Kategoria Chłopiec Starszy to skoczkowie z roczników 2011-2012. Na belce startowej zasiadło trzydziestu jeden śmiałków. Tego dnia najlepszy okazał się zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Adam Pilch (38.5 & 41 m). Drugą lokatę objął członek KS Chochołów – Daniel Rączka (38 & 42 m), natomiast trzecią Dominik Dudzik (37 & 41.5 m) z TS Wisła Zakopane.

Za czołową trójką znalazł się Antoni Kidoń (38.5 & 39.5 m), Wojciech Bobak (36.5 & 40.5 m) oraz Grzegorz Grzanka (38.5 & 39.5 m). Obowiązywała 18. oraz 20. belka startowa.

Młodzik (HS75)

W kategorii Młodzik zaprezentowało się trzydziestu zawodników z roczników 2009-2010. Złoty medal rywalizacji wywalczył Miłosz Malarz (70 & 71.5 m) z KS Rutkow-ski. Po srebrny krążek sięgnął reprezentant LKS Klimczok Bystra – Konrad Tomasiak (68.5 & 72.5 m). Na trzecim stopniu podium uplasował się Mateusz Ustupski, który dwukrotnie wylądował na odległości 72 metrów.

Miłosz Malarz, fot. Martyna Okrzesik

Za pozycjami medalowymi sklasyfikowani zostali Rafał Luberda (72 & 67.5 m), Jakub Kozioł (69 & 68.5 m), a także Marcin Galica (67 & 69.5 m). Zmagania przeprowadzono z 14., 11. oraz 13. platformy startowej.

Kobiety (HS75)

W zmaganiach wzięło dziesięć kobiet. Po pewne zwycięstwo sięgnęła zawodniczka AWF AZS Katowice – Anna Twardosz, która uzyskała odległość 68 oraz 70.5 metra. Na drugiej pozycji, ze stratą 13.6 punktu do liderki, uplasowała się Pola Bełtowska z AZS Zakopane. Juniorka poszybowała na dystans 66,5 oraz 69 metrów. Na najniższym stopniu podium stanęła Paulina Cieślar (63.5 & 65.5 m).