Składy kadr Czech w kombinacji norweskiej na sezon 2024/2025

przez Martyna Okrzesik

Czeski Związek Narciarski opublikował składy kadr reprezentacji Czech w kombinacji norweskiej na sezon 2024/2025. Status członków drużyn narodowych otrzymało trzech mężczyzn oraz dwie kobiety. Ponadto powołano zespół juniorów.

Jan Vytrval, Jiri Konvalinka, Lukas Dolezal, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR CZECH NA SEZON 2024/2025

Kadry mężczyzn

Reprezentację narodową mężczyzn w kombinacji norweskiej w sezonie 2024/2025 tworzyć będzie trzech dwuboistów. Nominację do kadry ponownie otrzymali Jan Vytrval, kontuzjowany Lukas Danek, a także triumfator klasyfikacji generalnej cyklu Alpen Cup 2023/2024 – Jiri Konvalinka. Względem ubiegłej kampanii, w składzie nie znaleźli się Ondrej Pazout oraz Tomas Portyk, który w grudniu ogłosił zakończenie kariery.

ZOBACZ TEŻ: TOMÁŠ PORTYK KOŃCZY KARIERĘ. ,,Z KAŻDYMI ZAWODAMI MĘCZYŁEM SIĘ CORAZ BARDZIEJ”

Nominację do kadry juniorów otrzymało pięciu zawodników. Miejsca w drużynie uzyskali Lukas Dolezal, Jachym Hrdina, Ondrej Balatka, Jan John oraz Jan Kabelac, który jest nową twarzą w reprezentacji młodzieżowej.

Kadry kobiet

Powołanie do kadry kobiet otrzymały dwie zawodniczki – Tereza Koldovska, a także Jolana Hradilova, która miniony sezon poświęciła na rehabilitację i powrót do zdrowia, po kontuzji kolana. W ekipie juniorek znalazła się tylko jedna dwuboistka – Julie Osmerova.

ZOBACZ TEŻ: JIŘÍ KONVALINKA: ,,CHCĘ ZAWSZE CIESZYĆ SIĘ SPORTEM.”

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: Instagram: @czechncteam

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać