Michelle Göbel kończy karierę

19-letnia Michelle Göbel postanowiła zakończyć swoją sportową karierę. Niemiecka juniorka w minionym sezonie została triumfatorką klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego oraz zdobyła swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata.

Michelle Göbel, fot. Dominika Śmiech

– ,,Moje serce nadal bije dla sportu, ale nie chcę stawiać wszystkiego na sportową karierę” – komentuje zawodniczka.

Jak podają niemieckie media, Michelle Göbel jest obecnie w trakcie matury w Upland School w Willingen. Dodatkowo Niemka chciałaby zacząć studiować psychologię. Göbel poinformowała o swojej decyzji kierownika DSV. Jak wyjawia 19-latka, nie była ona dla niej łatwa i myślała o niej już na początku sezonu zimowego. Ostatecznie po 11 latach postanowiła porzucić skoki narciarskie. Natomiast dyrektor sportowy DSV Horst Hüttel zasygnalizował, że jeśli zawodniczka będzie chciała wrócić do skoków, to drzwi pozostają dla niej otwarte.

Michelle Göbel uchodziła za wielki talent wśród niemieckich skoczkiń narciarskich. Sam długoletni trener Niemki – Jörg Pietschmann – początkowo nie mógł uwierzyć w decyzję zawodniczki. „Jest mi bardzo smutno, że Michelle rezygnuje tak wcześnie, ale trzeba to zaakceptować” – komentował.

Sezon 2022/2023

Miniony sezon był bardzo udany w wykonaniu 19-letniej Niemki. Zawodniczka wywalczyła swoje pierwsze punkty Pucharu Świata w Rasnovie, w dniu swoich urodzin. Dodatkowo została triumfatorką klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, a także odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach rangi FIS Cup. W rezultacie Göbel wywalczyła także dwa brązowe medale na Mistrzostwach Świata Juniorów 2023 w Whistler, w konkursie drużynowym oraz rywalizacji mieszanej.

Dodatkowo Michelle Göbel posiada jeszcze dwa drużynowe brązowe medale z mistrzostw świata juniorów z 2022 oraz 2020 roku z Zakopanego oraz Oberwiesenthal. Indywidualnie najwyżej plasowała się na 10. pozycji zarówno w Zakopanem, jak i w Whistler.

źródło informacji: własne, wlz-online.de